با حضور وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری؛

جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد

۰۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۲ کد : ۳۶۵۴۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۲۰
جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با حضور دکتر غلامی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری برگزار شد.
جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نشست با ابراز خرسندی از حضور اعضای هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و تقدیر از موفقیت های کسب شده اظهار داشت: اولین کاری که باید انجام شود هماهنگی بین کلیه دستگاه های اجرایی در امر ورزش است و باید از تمامی ظرفیت های بخش های مختلف برای این امر استفاده و این ظرفیت ها را در جهت توسعه ورزش دانشگاهی افزایش بدهیم.

وزیر علوم افزود: امیدوارم با تدوین و اجرای دقیق و درست برنامه ها شاهد حضوری پر رنگ تر و موفقیت‌های بیشتر دانشجویان ورزشکار در میدان های مختلف ورزشی، به ویژه مسابقات بین المللی باشیم.

وی افزود: علاوه بر جایگاه ورزش قهرمانی باید به ورزش همگانی نیز اهمیت زیادی بدهیم چون قشر وسیعی از دانشجویان را در برمی گیرد و یکی از کارهای که باید روی آن تمرکز ویژه داشته باشید ورزش بانوان و افزایش سرانه ورزشی دانشگاه ها است.

دکتر غلامی در پایان تصریح کرد: فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی همواره مورد حمایت وزارت علوم بوده و امیدوارم که حمایت سایر بخش ها نیز همانند گذشته از این فدراسیون ادامه داشته باشد تا شاهد موفقیت های بیشتر جوانان و خصوصاً دانشجویان باشیم.

در ادامه این نشست، دکتر صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان نیز گزارشی از وضعیت ورزش دانشگاهی را بیان کرد و گفت: یکی از نقاط قوت ورزش دانشگاهی در دولت تدبیر و امید، حضور موفق در رویدادهای بین المللی و نتایج درخشان در دو یونیورسیاد دانشجویی که موفق به کسب نتایج ارزشمند برای کشور شده است.

 

سپس دکترمحمدرضا دهخدا، رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی گزارشی از کارهای انجام شده و برنامه های فدراسیون و گزارشی از رقابت های یونیورسیاد دانشجویان جهان و نتایج کسب شده ارائه داد.

وی تداوم این موفقیت ها را در حمایت تمامی دستگاه های مسئول در این عرصه دانست و خواستار تشکیل شورای عالی ورزش دانشگاه ها شد.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵


( ۲ )