موفقیت دانشجویان دانشگاههای بناب و یزد در مسابقات ACM غرب آسیا

۰۲ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۵ کد : ۳۶۵۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۶۸
تیم های برنامه نویسی دانشگاههای بناب و یزد در مسابقه ACM منطقه غرب آسیا که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، موفق به کسب رتبه های برتر شدند.
موفقیت دانشجویان دانشگاههای  بناب  و یزد در مسابقات ACM غرب آسیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مسابقات بین‌المللی ACM همه ساله از سوی انجمن ماشین‌های محاسب و با پشتیبانی شرکت‌های بزرگی چون IBM ، به عنوان یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات برنامه‌نویسی در سطج جهان برگزار می‌شود و تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات، دانشجویان دانشگاه‌های سرتاسر جهان هستند.

این تیم‌ها برای ورود به مرحله نهایی باید در مسابقات منطقه‌ای شرکت کرده و جواز حضور در دوره پایانی را کسب کنند.

در این دوره از مسابقات رتبه دانشگاه بناب از دانشگاه‌هایی مانند شیراز، زنجان، تبریز، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران، امام خمینی (ره) قزوین، الزهرا (س)، سیستان و بلوچستان و رازی کرمانشاه بالاتر بوده است.

همچنین تیم منتخب دانشگاه یزد در نوزدهمین مسابقه برنامه‌نویسی دانشجویی ای‌سی‌ام منطقه غرب آسیا که ۲۳ و ۲۴ آذرماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، موفق به کسب مقام ۱۳ دانشگاهی و ۲۶ تیمی از بین ۸۰ تیم شرکت‌کننده از ۴۷ دانشگاه شد.
دکتر امیر جهانگرد عضو هیئت علمی گروه مهندسی کامپیوتر و مربی تیم دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: تیم منتخب دانشگاه یزد از گروه مهندسی کامپیوتر شرکت کرده بود و توانست به این موفقیت دست یابد.

وی یادآور شد: همین تیم در مسابقات سال گذشته موفق به کسب مقام ۱۷ دانشگاهی و ۳۳ تیمی شده بود.

مسابقه جهانی ACM به عنوان المپیک برنامه نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است
س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵‌


( ۲ )