با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری؛

طرح های عمرانی دانشگاه فردوسی مشهد به بهره برداری رسید

۰۲ دی ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۶ کد : ۳۶۵۲۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۹۴
طرح های عمرانی دانشگاه فردوسی مشهد شامل ساختمان سرای استادان و مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مورد بهره برداری قرار گرفت.
طرح های عمرانی دانشگاه فردوسی مشهد به بهره برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دکترغلامی ابتدا در مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته دانشگاه حضور یافت و این مرکز را با مساحت ۳ هزار مترمربع که باهدف کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌هایی برای تجمیع آزمایشگاه‌های دانشگاه فردوسی مشهد ایجادشده بود، افتتاح کرد.

بهره برداری سه آزمایشگاه در دانشکده‌های کشاورزی، دامپزشکی و علوم توسط وزیر علوم وبه صورت هم‌زمان و باهدف تکمیل شبکه آزمایشگاهی دانشگاه فردوسی مشهد به‌صورت ویدئو کنفرانس انجام شد.

همچنین افتتاح ساختمان "سرای استادان" دانشگاه فردوسی مشهد باظرفیت ۵۴ واحد ۲ و ۳ خوابه برای استفاده اعضای هیئت‌علمی جوان از دیگر طرح های عمرانی این دانشگاه بود که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مورد بهره برداری قرار گرفت.

بازدید از باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه و آشنایی با فعالیت‌های مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه، برگزاری نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی و همچنین برگزاری جلسه هیئت‌رئیسه دانشگاه از دیگر برنامه‌های حضور دکتر غلامی در دانشگاه فردوسی مشهد بود.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری همچنین در نشست خبری که در باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه برگزار شد با قدردانی از زحمات مسئولان دانشگاه فردوسی در توسعه دیپلماسی علمی کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد رتبه اول در جذب دانشجویان بین‌المللی را دارا است و این جزو افتخارات این دانشگاه است و وزارت علوم امیدوار است بتواند تسهیلات بیشتری برای این‌گونه دانشگاه‌ها فراهم کند.

تمدید حکم دکتر کافی برای ریاست دانشگاه فردوسی مشهد برای چهار سال دیگر نیزدر حاشیه این نشست انجام شد.

گفتنی است وزیر علوم در ابتدای حضور در دانشگاه فردوسی مشهد در مزار شهدای گمنام این دانشگاه حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.