دکتر متقی طلب در آیین اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری تشریح کرد:

تعداد قرارداد های منعقده شده در نمایشگاه هجدهم؛ ۷۱ قرارداد با حجم مالی ۲۰۹۱ میلیارد ریال

۲۶ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۵ کد : ۳۶۴۰۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۳۷
دکتر مجید متقی طلب، رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، گزارش جامعی از روند برگزاری این نمایشگاه ارائه کرد و گفت: در نمایشگاه امسال تعداد ۷۱ قرارداد به ارزش ۲۰۹۱ میلیارد ریال منعقد شده است.
تعداد قرارداد های منعقده شده در نمایشگاه هجدهم؛ ۷۱ قرارداد با حجم مالی ۲۰۹۱ میلیارد ریال

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر متقی طلب با اشاره به روز افتتاحیه و آغاز به کار نمایشگاه هجدهم از استقبال گسترده مسئولان و مقام های ارشد کشور، صاحبنظران، پژوهشگران، فناوران و نیز سرمایه گذارانی از کشور هایی همچون پاکستان، قرقیزستان، قزاقستان سخن گفت و با اشاره به رونمایی از فناوری های منتخب اظهار داشت: تعداد فناوری های ثبت شده در سامانه ایران تک هاپ ۳۴۴۹ فناوری بود که در روز نخست از ۶۵ دستاورد برگزیده رونمایی شد.

دکتر متقی طلب به راه اندازی غرفه جامع نمایشگاه اشاره کرد و گفت: غرفه جامع نمایشگاه Quick Luncher امسال برای نخستین بار جهت ارائه خدمات اطلاع رسانی و ثبت اطلاعات فناوری ها و آگاهی از موقعیت محققان راه اندازی شد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان همچنین با اشاره به ایجاد اپلیکیشن راهنمای نمایشگاه گفت: این اپلیکیشن تاکنون از سوی ۸۹۴ نفر دانلود شده و تعداد ۴۵۹ نفر در نظرسنجی شرکت کردند و بر اساس ارزیابی که از نگاه بازدید کنندگان صورت گرفته پس از بررسی نهایی در سایت ایران تک هاپ برگزیدگان نمایشگاه هجدهم اعلام خواهند شد.

وی در خصوص اطلاع رسانی در نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری و فن بازار گفت: در مجموع تعداد ۳۵۰۰۰ پیامک به نمایندگان مراکز فناوری ارسال شد و ۳۴۹ نفر در کانال هفته پژوهش و فناوری عضو شدند و تعداد اعضای گروه تلگرامی نمایشگاه ۷۱۰ نفر بود.

دکتر متقی طلب به مشارکت کشور های خارجی اشاره کرد و گفت: شبکه پارک های علم و فناوری کشور های اسلامی امسال در نمایشگاه حضور فعال داشت و مسئولان از کشور های مختلفی همچون پاکستان و قزاقستان جهت ارائه محصول و مشارکت در سرمایه‌گذاری شرکت کردند.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان به شاخص های ارزیابی میدانی غرفه ها اشاره کرد و افزود: نحوه نمایش دستاورد ها، طراحی غرفه ها، ویژگی های غرفه داران، نوع فناوری های ارائه شده، کیفیت تجاری سازی، میزان کارگاه های آموزشی و ارزیابی مردمی از شاخص های اصلی ارزیابی غرفه ها بودند.

دکتر متقی طلب همچنین تعداد کل کارگاه های آموزشی برگزار شده در نمایشگاه امسال را ۶۵ کارگاه، معادل ۳۳۸ ساعت کارگاه آموزشی ذکر کرد.

س. س ۱۳۵۱/ ع.ع ۱۳۵۷.