در غرفه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ارائه شد؛

نخستین مولد مقیاس کوچک تولید هم‌زمان برق و حرارت به همت متخصصان داخلی در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران طراحی و ساخته شد

۲۶ آذر ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۴ کد : ۳۶۳۶۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۴۹
مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه شهر پایدار گفت: بر اساس سیاست های کلان درخصوص صرفه جویی مصرف انرژی فعالیت خود را شروع کردیم.
نخستین مولد مقیاس کوچک تولید هم‌زمان برق و حرارت به همت متخصصان داخلی در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران طراحی و ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، مهندس احد جهاندیده مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه شهر پایدار و مجری طرح گفت: بر اساس سیاست های کلان درخصوص صرفه جویی مصرف انرژی فعالیت خود را شروع کردیم.

جهاندیده اظهار داشت: این مدل از یک موتور پایه گاز سوز تشکیل شده که به عنوان محرک اصلی که سوخت آن از گاز شهری است عمل می کند. این سیستم با مصرف ۱۱ متر مکعب گاز در ساعت، ۳۳ کیلووات توان الکتریکی و ۵۴ کیلووات توان حرارتی تولید می کند.

وی درخصوص کاربرد این دستگاه گفت: این سیستم قابل استفاده در تمام مجموعه های مسکونی، هتل ها، بیمارستان ها، صنایع، استخرها و هر کجا که به برق و حرارت هم زمان نیاز باشد، استفاده می شود.

جهاندیده درخصوص مزایای استفاده از این مدل افزود: با نصب این دستگاه در محل ۲,۵۰۰ تومان در یک متر مکعب گاز نسبت به روش های متداول در تامین انرژی صرفه جویی می شود.

وی اظهار داشت: این دستگاه ایجاد دانش فنی بومی و طراحی و ساخت اولین مقیاس کوچک تولید همزمان برق و حرارت CHP ساخت داخل کشور با استفاده از موتور پایه گازسوز ملی است که موفق به اخذ گواهی نامه تاییدیه طرح از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران شده است.

دکتر امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز با حضور در غرفه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از این طرح بازدید کرد.

کلید واژه ها: سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران