امضای تفاهم نامه بین وزارت کشور و دانشگاه بوعلی سینا

۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۷ کد : ۳۶۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۶
به منظور فراهم آوردن زمینه مساعد تعامل بین مراکز علمی و دستگاه های اجرایی، تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و دانشگاه بوعلی سینا امضا شد به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در نشستی با حضور دکتر منصور غلا...
به منظور فراهم آوردن زمینه مساعد تعامل بین مراکز علمی و دستگاه های اجرایی، تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و دانشگاه بوعلی سینا امضا شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در نشستی با حضور دکتر منصور غلامی رئیس دانشگاه بوعلی سینا و دکتر اصغر افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور، به منظور فراهم آوردن زمینه مساعد برای تعامل سازنده بین مراکز علمی و دستگاه های اجرایی، پس از معرفی و تبیین مواضع طرفین و هم چنین بحث و تبادل نظر پیرامون زمینه های همکاری موجود، تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و دانشگاه بوعلی سینا به امضای رئیس دانشگاه بوعلی سینا و رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور رسید.
در این جلسه دکتر غلامی ضمن معرفی و ذکر تاریخچه فعالیت دانشگاه بوعلی سینا، مأموریت های علمی و منطقه ای را از وظایف این دانشگاه برشمرد و افزود: حرکت به سوی بین المللی شدن و نیل به استاندارد های آن از اهداف پیش روی ما بوده و تمام تلاش خود را در جهت تحقق این موضوع به کار گرفته ایم.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه یکی از نیازهای اصلی جامعه می باشد که باید با هماهنگی با نهادهای دولتی و خصوصی به مرحله اجرا برسد.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا هم چنین به رتبه های ممتاز این دانشگاه در شاخص های مختلف ارزیابی اشاره کرده و اظهار داشت: دانشگاه بوعلی سینا پتانسیل و ظرفیت مناسبی را برای تعامل با صنعت و جامعه و نیز دستگاه های اجرایی دارد و تا به حال نیز نمونه هایی از این همکاری ها را به سرانجام رسانده است.
دکتر اصغر افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور نیز در این جلسه پس از توضیح مختصری از شرح وظایف این مرکز، گفت: هدف مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور همکاری و تعامل با دانشگاه ها در جهت مدیریت مطالعات اجتماعی درباره نیازهای جامعه است.
وی افزود: دانشگاه ها نیز در موضوعات مختلف تقسیم بندی شده و هرکدام یکی از این مسائل را عهده دار شده است.
دکتر افتخاری خاطرنشان کرد: جهت تسهیل در امور و رفع موانع پیش روی استادان و محققان، در تعامل با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت اخذ مصوبات لازم هستیم.
همچنین در این نشست طرفین براساس مفاد این تفاهم نامه، جهت تربیت نیروی متخصص در قالب برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی، توسعه و تبادل دستاوردها و نتایج تحقیقات و مطالعات انجام شده در راستای ارتقای فعالیت های آموزشی و پژوهشی، همکاری در راستای جهت دهی و حمایت از طرح های تحقیقاتی استادان و محققان دانشگاه، برگزاری همایش های علمی، دورهای آموزشی و کارگاه های دانش افزایی به منظور شناخت آسیب ها و راهکارها در عرصه های داخلی و بین المللی همکاری در حمایت مالی از پایان نامه های مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه های مورد علاقه طرفین و مواردی از این دست به تفاهم رسیدند.
گفتنی است این تفاهم نامه به مدت 3 سال منعقد شده و در صورت تمایل طرفین قابل تمدید می باشد.