در آیین گشایش هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری

دکتر ستاری: ایجاد اکوسیستم نوآوری؛ تنها راه جذب نخبگان غیر مقیم کشور است

۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۴ کد : ۳۶۲۸۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۱
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از توجه و حمایت های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بحث اکوسیستم نوآوری قدردانی و خاطرنشان کرد: ایجاد اکوسیستم نوآوری در کشور تنها راه جذب و مشارکت نخبگان و دانشجویان غیرمقیم به شمار می رود.
دکتر ستاری: ایجاد اکوسیستم نوآوری؛ تنها راه جذب نخبگان غیر مقیم کشور است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سورنا ستاری که روز چهارشنبه در آیین گشایش هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری سخن می گفت، افزود: خوشبختانه اکنون همدلی، همکاری و تعامل خوبی میان سازمان ها و نهادها در فراهم ساختن بستر اکوسیستم نوآوری در کشور ایجاد شده است که باید این مسیر را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

دکتر ستاری اظهار داشت: حتماً باید به سمت زیست بوم کردن علم قدم بر داریم و از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پژوهش و نوآوری حمایت همه جانبه داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: در این راستا باید بتوانیم استارت اپ هایی را شکل دهیم که برای کشور درآمد زایی داشته باشد و در این راه همه ما در همه بخش ها سازمان ها باید زیر یک سقف همکاری کنیم.

وی با اشاره به مهاجرت فرزندان این مرز و بوم به خارج از کشور برای ادامه تحصیل گفت: اگر می خواهیم جوانان ما در کشور بمانند و همین جا تحصیل کنند باید زمینه را برای سرمایه گذاری هر چه بهتر و بیشتر بخش خصوصی فراهم کنیم و تنها در این صورت است که افزایش جامعه دانشجویی معنا پیدا می کند زیرا چنین دانشجویان می توانند در اقتصاد کشور نقش بازی کنند.

دکتر ستاری گفت: تمام دانشجویان که در استارت اپ ها و شرکت های دانش بنیان فعالیت می کنند در حقیقت سفیران و سربازان برای اکوسیستم نوآوری به حساب می آیند که می توانند پایه گذار تغییرات اساسی در اقتصاد کشور باشند و برای قدم گذاشتن در این مسیر باید همگی تلاش کنیم زمینه حمایت و فعالیت بخش خصوصی را فراهم کنیم.

ل.م / ع.ع ۱۳۵۷