سرپرست سابق وزارت علوم در دانشگاه یزد:

وجود نشاط و انگیزه در دانشگاه شرط ضروری رشد علمی و توسعه است

۲۰ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۰ کد : ۳۶۲۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۲
دکتر سید ضیاء هاشمی سرپرست سابق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از دانشجویان برگزیده دانشگاه یزد گفت: وجود نشاط و انگیزه در دانشگاه یکی از شرایط ضروری رشد علمی و توسعه است.
وجود نشاط و انگیزه در دانشگاه شرط ضروری رشد علمی و توسعه است

به گزارش اداره کل وزارت علوم، به نقل از دانشگاه یزد، دکتر سید ضیاء هاشمی افزود: اینکه گفته می شود دانشجویان آینده سازان کشور هستند، نیمی از واقعیت است چراکه دانشجویان حال را می سازند و با نگاه به آینده حرکت می کنند. به عبارت دیگر دانشجویان با ساختن امروز، سنگ بنای آینده ای درخشان را برای کشور بنا می نهند.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود جمعیت دانشجویی را یک مجموعه جریان ساز در حیات سیاسی ایران و جهان خواند و تصریح کرد: نگاه امنیتی و مشکل محور به دانشجو نه تنها موجب شکست فرد مقابله کننده می شود بلکه موجب توقف در روند رشد و توسعه علمی نیز خواهد شد. از این رو باید نگاه امنیتی و مشکل محور به دانشجو کنار گذاشته شود تا فعالیت های علمی در کشور رونق گیرد.

در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندار، رییس و جمعی از مسؤولان ارشد دانشگاه برگزارشد، از ۳۳ دانشجوی برگزیده در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی کشور با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.