امضای تفاهم نامه برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش گردشگری و هتل‌داری بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و موسسه آموزش گردشگری و هتل داری بانکوک

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۱ کد : ۳۶۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۷
تفاهم نامه برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش مشترک گردشگری و هتل داری بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و موسسه آموزش گردشگری و هتل داری تانی دوسیت بانکوک، امضا شد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ط ...
تفاهم نامه برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش مشترک گردشگری و هتل داری بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و موسسه آموزش گردشگری و هتل داری تانی دوسیت بانکوک، امضا شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص دانشگاه و پتانسیل های این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه شهید باهنر کرمان دارای پتانسیل های خوبی برای دوره های مختلف آموزش هتل داری دارد و باید این دوره ها از دوره های کوتاه مدت شروع به کار کنند.
وی افزود: دانشگاه شهید باهنر کرمان بیش از 120 رشته و گرایش در دوره های کارشناسی ارشد و حدود  80رشته و گرایش در دوره های دکترا اعم از فنی، علوم انسانی و هنر داراست.
رئیس دانشگاه شهید باهنر گفت: این امکان برای ما وجود دارد که تمام این دوره ها را در قالب دوره های تحصیلات تکمیلی برگزار کنیم.
در ادامه دکتر احتشام زاده معاون پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان در این خصوص از انجام سه پروژه تجهیز فضایی برای دوره های آموزشی کوتاه مدت، تعیین مدرس3 و معرفی گروه اول برای آموزش( چه کسانی و یا چه تعدادی از دانشجویان را برای تعیین گروه اول به ما معرفی کنند) خبر داد.
آنجلینا گیووانی رئیس هتل تانی دوسیت بانکوک، ضمن تشکر از پذیرایی دانشگاه، این سفر را اولین سفرخود به کشور ایران دانست و گفت: کشور شما پتانسیل های زیادی در خصوص گردشگری دارد ازجمله پتانسیل ها قدمت چند هزارساله کشور ایران است. شهر شما به هتل های زیادی برای گردشگری نیاز دارد و همچنین درمدارس مسائل هتل داری آموزش داده شود.
معاون مدیر عامل این موسسه بین المللی تانی دوسیت بانکوک و هیئت همراه که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل داری به کرمان سفر کرده بودند، به همراه مدیران اتاق بازرگانی کرمان، روسا، معاونان دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در استانداری کرمان حضور یافتند و پس از گفت‌وگو و رایزنی با رزم حسینی استاندار کرمان و رئیس دانشگاه شهید باهنر تفاهم نامه مذکور را به امضا رساندند.
 این تفاهم نام با هدف تربیت نیروی متخصص در زمینه گردشگری و هتل داری و با توجه به قابلیت های مهم استان کرمان و از طریق جذب دانشجوی جدید برای این دوره تنظیم شده است و به امضای دکتر محمد علی طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان و رستم ویکرز معاون مدیر عامل موسسه بین‌المللی تانی دوسیت بانکوک رسید.
گفتنی است موسسه بین‌المللی تانی دوسیت بانکوک که مرکز آن در کشور تایلند است در بسیاری از نقاط دنیا کالج‌ها و مراکز آموزشی گسترده‌ای دارد که در حوزه هتل‌داری و گردشگری فعالیت‌های آموزشی و اجرایی انجام می دهد.