با هدف جذب سرمایه گذار در طرح های فناور؛

دومین بازار تبادل فناوری استان همدان برگزار شد

۱۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۲ کد : ۳۶۲۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۴
همزمان با برگزاری هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان همدان، دومین رویداد منطقه ای بازار تبادل فناوری استان همدان با هدف جذب سرمایه گذار در طرح های فناوری در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی همدان برگزار شد.
دومین بازار تبادل فناوری استان همدان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان همدان، در این رویداد، فناوران ایده و طرح های خود را به صورت تئوری عرضه کردند و سرمایه گذاران نیز نسبت به بررسی ایده های برتر جهت سرمایه گذاری و ارائه مشاوره برای بازاریابی محصولات ارائه شده اقدام کردند.

دکتر مجید کزازی، رئیس پارک علم و فناوری همدان در این مراسم گفت: رکن اساسی فضای کسب و کار مبتنی بر فناوری و سرمایه گذاری بازار می باشد و نیاز بازار موجبات پویایی این عرصه را بدنبال خواهد داشت و رقابت مبتنی بر دانش فنی ضامن بقا و تداوم فعالیت در بازار است.

وی افزود: البته دانش فنی کارساز است که با هزینه کمتر خدمات بیشتری را به بازار ارائه کند و اگر این مجموعه تبلور یابد می توان به توسعه اقتصادی اندیشید.

دکتر کزازی افزود: بازار تبادل فناوری با حضور سرمایه داران و سرمایه گذاران از یک سو و فناوران و نوآوران از سوی دیگر شکل می گیرد و نخستین هدف آن این است که راهبردهایی در تبادل فناوری شکل بگیرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان با بیان اینکه در کشور های توسعه یافته از دیر باز توجه ویژه ای به عرضه و تقاضای فناوری می شود، عنوان کرد: در کشورهای در حال توسعه این رویکرد به تازگی مطرح شده و در کشور ما فرهنگ سازی ضرورتی غیر قابل انکار می باشد.

وی در خصوص لزوم فرهنگ سازی در کشورمان خاطرنشان کرد: سرمایه دار برای رونق کسب و کارخود، باید با فناوری های نوین مرتبط با زمینه فعالیتش آشنا باشد و از آن بهره ببرد.

دکترکزازی در پایان بستر این فرهنگ سازی را دانشگاه، صنعت و مراکز تحقیقاتی دانست و عنوان کرد: ثروت و فناوری دو بازوی اجرایی در رشد و توسعه اقتصادی کشور است.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵