وزیرعلوم در حکمی؛

دکتر صالحی عمران را به عنوان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای منصوب کرد

۱۸ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۹ کد : ۳۶۱۷۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۳۳۸
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، روز ‌شنبه در حکمی، دکتر ابراهیم صالحی عمران را به عنوان "سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای" منصوب کرد.
دکتر صالحی عمران را به عنوان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای منصوب کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل حکم انتصاب دکتر صالحی عمران به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر ابراهیم صالحی عمران

با سلام؛

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی در امر آموزش عالی و به موجب این حکم به عنوان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای منصوب می‌شوید. انتظار دارد که بر اساس اهداف، سیاست‌های دولت تدبیر و امید و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی با بهره مندی از تجربیات مفید استادان، محققان و کارشناسان محترم و جلب مشارکت دانشگاهیان و دانشجویان عزیز و همفکری با سایر مسئولان، در جهت اعتلای نظام آموزش عالی کشور و بویژه آموزش‌های مهارتی و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، به روز رسانی و بازنگری دوره‌های آموزشی با توجه به نیاز بازار؛ توجه به آمایش سرزمین و آمایش آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای، ارزیابی درونی و برونی و اعتبار سنجی و رتبه بندی مراکز، تبدیل چند مرکز به مراکز آموزش عالی بین المللی، توسعه همکاری با سایر سازمان‌های دست اندرکار آموزش مهارتی در راستای هماهنگ سازی آموزش مهارتی در سطح کل کشور گام‌های موثری بردارید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و و اتخاذ رویکرد توام با عقلانیت و اعتدال به عنوان سیاست‌های محوری دولت تدبیر و امید و با صرفه جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط و قانونمندی و ارتقای علمی – فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه در انجام وظایف محوله موفق باشید.

دکتر ابراهیم صالحی عمران، متولد سال ۱۳۴۳ در شهرستان آمل، فارغ التحصیل رشته برنامه ریزی آموزشی از دانشگاه باث انگلستان در سال ۲۰۰۱ و استاد پایه ۳۰ دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران است.

وی تاکنون علاوه بر تألیف و ترجمه بیش از ۱۰ کتاب، راهنمایی و مشاوره بیش از ۲۰۰ رساله دکتری تخصصی و پایان نامه کارشناسی ارشد، چاپ حدود ۸۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی، بیش از ۶۰ مقاله در همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و ۲۰ مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی ارائه داده است.

دکتر صالحی عمران در انجمن‌های علمی مرتبط با رشته تحصیلی خود عضویت دارد و هم اکنون رئیس انجمن آموزش عالی ایران است. وی مدیر مسئول نشریه علمی پژوهشی " مجله آموزش عالی" و سردبیر "فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات برنامه ریزی آموزشی" و سردبیر مجله علمی "ارتباطات و اطلاعات در تحقیقات تربیتی" نیز می‌باشد.

معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران، عضو کمیته تخصصی علمی و کاربردی شورای گسترش آموزش عالی، عضو کارگروه برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، عضو شورای تحقیقات و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، عضو شورای پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، رئیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران، مدیرکل امور آموزشی دانشگاه مازندران، مدیر گروه علوم تربیتی، مدیر برنامه ریزی و نظارت و سنجش آموزش دانشگاه مازندران، مدیر گروه آموزشی مدیریت آموزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران از دیگر سوابق علمی و اجرایی وی است.

علاوه بر این دکتر صالحی عمران از دهه ۸۰ تاکنون مطالعات فراوانی در حوزه آموزش‌های مهارتی داشته‌اند به نحوی که در کارنامه اجرایی و پژوهشی وی، سهم و نقش شأن در توسعه و گسترش آموزش‌های مهارتی در کشور به چشم می‌خورد. وی دبیر و عضو کمیته علمی بیش از ۲۰ همایش ملی و بین المللی و هم چنین مجری طرح پژوهشی "آسیب شناسی مدیریت آموزش‌های مهارتی کشور و ارائه مدل مطلوب برای شورای عالی انقلاب فرهنگی" بوده است. دکتر صالحی عمران بیش از ۱۰ طرح پژوهشی در حوزه آموزش‌های عالی و مهارتی را در کارنامه خود داشته و بیش از ۱۰ بار مفتخر به کسب پژوهشگر و استاد نمونه شده است.

وی در بین صاحب‌نظران حوزه آموزش عالی و آموزش‌های مهارتی، چهره علمی شناخته شده‌ای است و تجربیات موفق وی در این حوزه‌ها، از ویژگی‌های برجسته ای است که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در انتخاب دکترصالحی عمران به آن توجه خاص داشته‌اند.

 


( ۲۵ )