امضای توافق نامه همکاری بین پارک های علم و فناوری استان خراسان رضوی و آلماتی قزاقستان

۲۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۲ کد : ۳۶۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۹
مدیران پارک های علم و فناوری خراسان رضوی و فناوری های نوین آلاتای آلماتی قزاقستان در زمینه فناوری های نوین، توافق نامه همکاری امضا کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،کاپباسینو و نورلان بیکن...
مدیران پارک های علم و فناوری خراسان رضوی و فناوری های نوین آلاتای آلماتی قزاقستان در زمینه فناوری های نوین، توافق نامه  همکاری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،کاپباسینو و نورلان بیکنا سوویچ رئیس هیئت مدیره پارک فناوری های نوین منطقه ویژه آزاد اقتصادی آلاتای آلماتی قزاقستان از بخش های مختلف پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد و در پایان بازدید و نشست خود با مدیران این پارک، تفاهم نامه همکاری امضا شد.
در راستای اجرای این توافق نامه، طرفین زمینه های همکاری متقابل همچون به دست آوردن تجربه با کمک برنامه های تبادل، کنفرانس های مشترک، برنامه های آموزشی و سمینارها، سازماندهی کنفرانس ها و نمایشگاه های تخصصی مربوط به علم، فناوری و همچنین صادرات خدمات فنی و تخصصی، فعالیت مشترک در مورد امور آموزشی و پژوهشی در زمینه توسعه علم و فناوری، تبادل علمی و فناوری دانش ها و تجربیات را تعریف می کنند.
همچنین کمک و حمایت از سازماندهی شعبه های پارک دو کشور از جمله تأمین دفتر کار نمایندگان طرفین توافق نامه پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح، اختصاص فضای مناسب در محل پارک ها به عنوان فضای نمایشگاه دائمی کالا و خدمات فناورانه، جذب کارآفرینان هر دو کشور تا حد ممکن برای توسعه سریع شرکت های جدید و سازماندهی فعالیت این شرکت ها در پارک ها از جمله زمینه های همکاری متقابل تعریف شده در این توافق نامه همکاری است.