امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه شیراز و شرکت نفت

۱۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۵ کد : ۳۶۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۷
رئیس دانشگاه شیراز گفت: موضوع کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه اجرایی خواهد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجید ارشاد‌ لنگرودی در آئین آغاز سال تحصیلی جاری در دانشگاه شیراز، بر لزوم ایج...
رئیس دانشگاه شیراز گفت: موضوع کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه اجرایی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجید ارشاد‌ لنگرودی در آئین آغاز سال تحصیلی جاری در دانشگاه شیراز، بر لزوم ایجاد فرصت برای ارائه تفکرات مختلف تاکید و خاطرنشان کرد: دانشگاه مکانی برای آزاداندیشی و بروز خلاقیت است.
وی حرکت دانشجویان را در مسیر قانون ضروری دانست و تصریح کرد: با اتحاد و حرکت در چارچوب قانون، شعار تدبیر و امید اجرایی می‌شود.
دکترارشاد با بیان اینکه دانشگاهیان باید نسبت به مسائل کشور حساس باشند، اضافه کرد: دانشگاهیان با سعه صدر و پرهیز از خشونت باید نظرات مخالف را با منطق و علم پاسخ دهند.
دکترارشاد ارتقای علم را در اقتدار کشورها موثر دانست و گفت: موفقیت در زمینه‌های کشاورزی، صنعت و فرهنگ، مرهون پیشرفت مراکز علمی است.
وی همچنین از امضای یک تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه شیراز و شرکت نفت خبر داد و گفت: با واگذاری امور پژوهشی 3 میدان نفتی به دانشگاه شیراز، تسریع در عملیات بهره‌برداری، افزایش برداشت از مخازن و صرفه‌جویی در هزینه‌ها با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.