رو نمایی از ۵۵ طرح فناورانه در پارک علم وفناوری استان قزوین

۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۶ کد : ۳۶۰۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۹
همزمان با گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری از ۵۵ طرح فناورانه در پارک علم وفناوری استان قزوین رونمایی شد.
رو نمایی از ۵۵ طرح فناورانه در پارک علم وفناوری استان قزوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان قزوین، یکی از مهم ترین این طرح ها که رونمایی شده "اسپکترومترپین دایوداکس" است که شامل سامانه آشکارسازی و طیف سنجی کامل پرتوهای ایکس بوده وبه کمک پردازشگر پالس دیجیتال توانایی نمونه برداری تا ۸۰ میلیون نمونه در ثانیه را دارد.

" تبلت آزمایشگاهی" دیگر طرح رونمایی شده است که گزینه ای مناسب برای کاربرانی به شمار می رود که به دنبال کسب قابلیت های متنوع و خاص درزمینه ثبت، نظارت، کنترل، ارسال و بایگانی داده های آزمایشگاهی و پژوهشی می باشند.

یکی از دیگر طرح های مهم "جاده موزیکال"بوده که به منظور ایجاد موسیقی بوسیله برجسته سازی و خراش سطح جاده های ارتباطی با هدف جذب توریست ونیز فرهنگ سازی برای کنترل سرعت به طور غیر مستقیم ارائه و رونمایی شده است.

از دیگر طرح های رونمایی شده در هفته پژوهش و فناوری استان قزوین می توان به "بالش ماساژور لمسی" اشاره کرد که با اعمال ارتعاشات مکانیکی ۲۵ هرتز کمک به تعادل گردش خون و دفع اسید لاکتیک و از بین بردن درد های عضلانی می شود ویا طرح "زنبور پارازیتویید تریکوگراما " که با تخم گذاری درون تخم آفات باعث کاهش جمعیت آفات کشاورزی می شود.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵