جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و ایده پردازان برتر در آذربایجان غربی برگزار شد

۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۹ کد : ۳۶۰۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۱
دبیر جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر آذربایجان غربی گفت: جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و ایده پردازان برتر دراستان آذربایجان غربی برگزار شد.
جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و ایده پردازان برتر در آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی ارومیه، دکتر محمد پور محمود آقابابا در این خصوص اظهار داشت: باحضور استاندار آذربایجان غربی، شهردار ارومیه، دبیر جشنواره آموزش و پژوهش وزارت کشور، روسای دانشگاه ها و برخی چهره های علمی و شاخص این استان از ۱۳ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها به عنوان پژوهشگران برتر، ۲ نفر از دستگاه های اجرایی به عنوان پژوهشگر شایسته تقدیر، ۳ نفر ایده پرداز برتر و ۱ نیز فناور برتر تقدیر شد.

دانشیار گروه برق دانشگاه صنعتی ارومیه در خصوص برگزاری نمایشگاه دستاورد های پژوهشی استان در آذربایجان غربی تصریح کرد: به مناسبت هفته پژوهش نمایشگاه دستاورد های پژوهشی آذربایجان غربی همزمان با این هفته در محل مجتمع فرهنگی هنری ارومیه برگزار می شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با حضور بالغ بر ۵۰ غرفه از دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و دانش بنیان و دستگاه های مختلف اجرایی برگزار می شود.

دکتر محمود آقابابا در خصوص نحوه انتخاب برگزیدگان این جشنواره خاطر نشان کرد: متولی این جشنواره دانشگاه صنعتی ارومیه بوده و پرونده های ارسالی پژوهشگران دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی و دستگاه های اجرایی و فناوران و ایده پردازان در کمیته های علمی مورد ارزیابی قرار گرفتند و نفرات برتر هر یک از بخش ها انتخاب شدند.

وی در خصوص برنامه های دانشگاه صنعتی ارومیه برای نمایشگاه دستاورد های پژوهشی استان تاکید کرد: دستگاه ها و تجهیزات تحقیقاتی و عملیاتی ساخته شده توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان، پژوهش های برگزیده دانشجویان و استادان دانشگاه، کتاب های منتخب اعضا هیئت علمی دانشگاه و همچنین مقاله های برتر محققان دانشگاهی، در غرفه دانشگاه صنعتی در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی آذربایجان غربی عرضه می شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه در خصوص وضعیت پژوهشی این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور بیان کرد: دانشگاه صنعتی ارومیه در رتبه سیزدهم در بین دانشگاه های صنعتی کشور قرار دارد و از لحاظ نیروی انسانی از جمله استادان، کارکنان و دانشجویان بسیار غنی است ولی از لحاظ امکانات پژوهشی و حمایت از طرح های تحقیقاتی دانشجویان و استادان نیازمند توجه بیشتر مسئولان به این بخش است.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

کلید واژه ها: صنعتی ارومیه


( ۱ )