برگزاری آیین افتتاح مرکز آموزش و آزمون زبان روسی انستیتو دولتی پوشکین در دانشگاه الزهرا(س)

۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۹ کد : ۳۶۰۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۷۹
همزمان با برگزاری همایش علمی بین المللی استادان زبان روسی دانشگاه‌های ایران و روسیه، مرکز آموزش و آزمون زبان روسی انستیتو زبان روسی پوشکین در دانشگاه الزهرا(س) افتتاح شد.
برگزاری آیین افتتاح مرکز آموزش و آزمون زبان روسی انستیتو دولتی پوشکین در دانشگاه الزهرا(س)

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه الزهرا (س)، در مراسم افتتاحیه این همایش، دکتر ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به اهمیت روابط ایران و روسیه با توجه به همسایگی دو کشور و اعلام آمادگی این دانشگاه برای توسعه همکاری‌های دانشگاهی با روسیه، برگزاری این رویداد مهم را نشانه خوبی برای پیشرفت گروه نوپای زبان و ادبیات روسی در این دانشگاه دانست.

وی افزود: با توجه به اراده مسئولان دو کشور برای توسعه سیاسی و گسترش روابط و مناسبات علمی، فناوری و دانشگاهی دو کشور، لازم است تا تصمیم‌های جدی برای پیشبرد این اندیشه‌های راهبردی صورت گیرد و در صورت شناخت موانع نسبت به رفع آن کوشش شود.

دکتر ملانظری با بیان اینکه ایجاد مرکز آموزش و آزمون زبان روسی، گام نخست برای ایجاد این ارتباط است، خاطرنشان کرد: دانشگاه الزهرا (س) در بین ۲۵ مرکز جدید شبکه همکاری مؤسسه دولتی زبان روسی پوشکین یکی از مراکزی است که به عنوان مجری انجام فعالیت‌های علمی، آموزشی، تربیتی در زمینه آموزش و آزمون زبان روسی انتخاب شده و این شروع می‌تواند زمینه برقراری ارتباط فرهنگی مانند برنامه‌های ادبی و ملاقات با چهره‌های علمی و فرهنگی دو کشور شود.

در ادامه دکتر ویکتوریا کوستوا مشاور و نماینده رسمی رئیس انستیتو پوشکین با ابراز خوشوقتی از افتتاح مرکز پوشکین در دانشگاه الزهرا، اظهار امیدواری کرد: آموزش و آزمون زبان آموزان و مدرسان زبان روسی در ایران و اعطای مدرک رسمی انستیتو پوشکین در دانشگاه الزهرا (س) به عنوان نماینده رسمی انستیتو پوشکین در ایران، موجبات رشد و توسعه زبان و ادبیات روسی در ایران را فراهم آورد.

با راه اندازی دفتر این مؤسسه در دانشگاه الزهرا (س)، برگزاری آزمون‌های تستی استاندارد زبان روسی به عنوان زبان خارجی و نیز آزمون‌های سنجش کودکان دوزبانه و دوره‌های ارتقای مهارت استادان زبان روسی با استفاده از خدمات پورتال «آموزش به روسی » http://pushininstitute.ru که شمار کاربران آن بیش از چهار میلیون نفر از ۱۷۸ کشور جهان است، از این پس در ایران به دانشگاه الزهرا (س) واگذار شد.

این مراسم به همت گروه زبان و ادبیات روسی دانشگاه الزهرا (س) و با حضور مسئولان این دانشگاه و دکتر ایرنیا آرخوا مدیر گروه ارتقای مهارت متخصصان خارجی، دکتر تاتینا الدونا کارپانوا متخصص ارشد مرکز زبان شناسی و آزمون مؤسسه پوشکین، دکتر کریمی مطهر رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی، نیکلای کنستانتینویچ کوزنتسوف نماینده سفارت روسیه در تهران و جمع کثیری از استادان و دانشجویان زبان و ادبیات روسی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار شد.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵


( ۲ )