سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان سمنان آغاز به کار کرد

۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۹ کد : ۳۶۰۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۲
سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان سمنان در آیینی با حضور استاندار و مسئولان دستگاههای اجرایی و روسای دانشگاههای این استان در دانشگاه پیام نور سمنان آغاز به کار کرد .
سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان سمنان آغاز به کار کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، استاندار سمنان در آئین افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری این استان و بر لزوم تقویت بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد.

محمد رضا خباز رشد بسیار بالای مراکز دانشگاهی و آموزش عالی را یک فرصت مغتنم برای توسعه کشور دانست و تصریح کرد: وجود فاصله بین صنعت و دانشگاه از مشکلات مهم و جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان سمنان از برپایی نمایشگاه پژوهش و فناوری به عنوان یک فرصت نام برد و از مسئولان دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش خواست زمینه بازدید دانشجویان و دانش آموزان از این نمایشگاه را تسهیل کنند.

دکتر احمدهمتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه درمجلس شورای اسلامی نیز در این آیین بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی این استان تاکید کرد و گفت: نخبگان باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند و مسائل و مشکلات آنان مرتفع شود.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و دبیر سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان سمنان هم از شرکت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: علاوه بر این شرکت‌ها و مراکز، ۳۵ دانشگاه و دستگاه اجرایی استان در این نمایشگاه حضور دارند. م.ع ۱۳۶۰