امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاهETH سوئیس

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۴ کد : ۳۵۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۴۶
در نشست مشترک رؤسای دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاهETH زوریخ سوئیس، تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی میان طرفین به امضا رسید.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این نشست با تأ...
در نشست مشترک رؤسای دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاهETH زوریخ سوئیس، تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی میان طرفین به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این نشست با تأکید بر اهمیت افزایش همکاری‌های بین‌المللی در سطوح مختلف بi عنوان یکی از مهم ترین اهداف دولت، گفت: با توجه به حضور هیئت بلندپایه مقامات سوئیسی درکشور، رؤسای دانشگاه‌های مهم این کشور نیز در ایران حضور پیدا کرده اند.
دکتر مدرس هاشمی، با بیان این که گسترش همکاری‌های بین‌المللی با کشورهای مختلف در حوزه‌های علمی گوناگون از برنامه های اصلی دانشگاه صنعتی اصفهان محسوب می شود، تصریح کرد: جایگاه بسیار مناسب دانشگاهETH سوئیس در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، موجب شده تا ارتباطات علمی و پژوهشی خوبی در طول دهه گذشته میان این دو دانشگاه برقرار شود.
وی امضای این تفاهم‌نامه جدید را فرصتی مناسب برای گسترش همکاری‌های دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاهETH دانست و افزود: استفاده اعضای هیئت علمی از شرایط فرصت مطالعاتی، بهره مندی دانشجویان دکترا از فرصت‌های کوتاه مدت و انجام پروژه‌های مشترک در موضوعات مختلف از جمله مهم ترین مصادیق این همکاری خواهد بود.
رئیس دانشگاه ETH زوریخ نیز در این نشست با تأکید بر توانمندی های دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: با توجه به دستاوردهایی که این دانشگاه در زمینه‌های مختلف علمی داشته است، نه تنها در سطح منطقه، بلکه در سطح جهان نیز شناخته شده است.
پروفسور گوت زلا با اشاره به مشکلات کشور ایران در رابطه با کمبود منابع آبی و خشکسالی در سال های اخیر، ابراز امیدواری کرد تا این دو دانشگاه ضمن افزایش همکاری ها در این زمینه، ارتباطات در بخش دانشجویی و اساتید را نیز گسترش دهند.
وی با ابراز علاقه‌ مبنی بر همکاری دوجانبه در زمینه‌های علمی مرتبط با آب و نفت، افزود: با توجه به این که ایرانیان علاقه زیادی به مسائل زیست محیطی از خود نشان می‌دهند و در این زمینه نیز شاهد مشکلاتی هستیم، می توان در این زمینه نیز همکاری مناسبی داشت.
گفتنی است انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ ETH، یکی از دانشگاه‌های مهم کشور سوئیس است که در حال حاضر با بیش از 18 هزار دانشجو از ۸۰ کشور جهان، بر اساس رتبه‌بندی سال 2016 موسسه‌ تایمز و و مؤسسه QS، از رتبه‌ نهم در میان برترین دانشگاه های جهان برخوردار است.