محقق دانشگاه صنعتی اصفهان، برنده جایزه ترویج علم ایران و سخنران کلیدی کنگره جهانی آمارشد

۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۱ کد : ۳۵۸۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۱
دکتر علی رجالی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن کسب جایزه ترویج علم ایران در سال ۱۳۹۶، به عنوان یکی از دو سخنران کلیدی کنگره جهانی آمار در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.
محقق دانشگاه صنعتی اصفهان، برنده جایزه ترویج علم ایران و سخنران کلیدی کنگره جهانی آمارشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، هجدهمین دوره جایزه ترویج علم ایران با حضور استادان دانشگاه و مروجان علم در باغ کتاب تهران برگزار شد.

در این آئین، به دلیل فعالیت و تلاش بی وقفه، هدفمند و مستمر در حوزه‌های دانشگاهی و عمومی توسط دکتر علی رجالی، دانشیار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان، برای بسط دانش ریاضی و همچنین تعهد به ترویج ریاضیات در مدارس، مشارکت در بنیان‌گذاری خانه ریاضیات و مشارکت در راه‌اندازی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان، در اصفهان جایزه ترویج علم سال ۱۳ ج۶ به وی اعطا شد.

هفته ترویج علم هرسال و همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه مصادف با دهم نوامبر، که از سوی سازمان یونسکو در تقویم جهانی ثبت شده است، در ایران برگزار می شود.

همچنین، این عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از دو سخنران کلیدی کنگره اتحادیه بین‌المللی آموزش آمار در سال ۲۰۱۷ نیز انتخاب شد.

این نخستین بار است که یک نفر از ایران به عنوان سخنران کلیدی در این کنگره سخنرانی می کند.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵