با ارائه ۵ طرح فناورانه؛

پژوهشگاه مواد و انرژی در پنجمین نمایشگاه ربع رشیدی حضور یافت

۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۰ کد : ۳۵۸۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۸
گروه انتقال فناوری و تجاری سازی پژوهشگاه مواد و انرژی با ارائه ۵ طرح از اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه، در پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار شد، شرکت کرد.
پژوهشگاه مواد و انرژی در پنجمین نمایشگاه ربع رشیدی حضور یافت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، طراحی و ساخت پیکیج لیزر دی اکسیدکربن توسط دکتر منیره گنجعلی، توربین بادی ساوینوس پیشرفته برای شارژ باتری و پمپاژ آب توسط دکتر مجید جمیل، کلکتور فتوولتائیک- حرارتی، مبدل حرارتی چند کاناله توسط دکتر حسین قدمیان، ساخت سرامیک های بسیار سخت مقاوم به سایش توسط دکتر منصور رضوی و پوشش دهی آلومینیوم، منیزیم و تیتانیوم در محیط پلاسمای الکترولیتی توسط دکتر بنیامین یارمند، طرح‌هایی هستند که از سوی پژوهشگاه مواد و انرژی در این نمایشگاه ارائه شدند.

همچنین از سوی حوزه تجاری سازی، به ترتیب ۳ طرح اول به مرحله دوم جشنواره جهت ارزیابی، تجاری سازی و جذب سرمایه گذار معرفی شده‌اند.

در خصوص طرح ردیف پنجم، جذب متقاضی از صنعت به طور مستقیم در غرفه پژوهشگاه صورت پذیرفت.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی با هدف ایجاد ارتباط میان دانشگاهیان و فناوران با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی، گسترش همکاری‌های فناورانه منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی و جذب سرمایه‌گذاری (داخلی و خارجی) برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان برگزار شد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۱۳۴۵