امکان استفاده از اپلیکیشن راهنمای هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش در تلفن همراه بازدیدکنندگان

۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۸ کد : ۳۵۸۳۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۹۲
دکتر مجید متقی طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش در سال ۱۳۹۶ از امکان استفاده اپلیکیشن راهنمای هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در گوشی‌های همراه بازدیدکنندگان خبر داد.
امکان استفاده از اپلیکیشن راهنمای هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش در تلفن همراه بازدیدکنندگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر متقی‌طلب درخصوص استفاده از اپلیکیشن نمایشگاهی در نمایشگاه هجدهم هفته پژوهش و فناوری گفت: رصد نیاز مخاطبان در سال‌های گذشته و همچنین تنوع فناوری‌ها‌، استفاده از رسانه‌های نوین برای معرفی کامل و دسترسی آسان مخاطبان به محتوای نمایشگاه ضروری و از سوی دیگر، تغییر ذائقه و کشش تقاضای مخاطبان برای تسهیل و تسریع اطلاع‌رسانی و دسترسی جامع‌تر و هوشمند به اطلاعات نمایشگاه از طریق رسانه‌های نوین خصوصاً اپلیکیش‌های تلفن همراه سبب شد تا طراحی و پیاده‌سازی اولین راهنمای نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار را پیگیری و اجرایی شود.

وی با اشاره به حجم وسیع و متنوعی از فناوری‌ها در نمایشگاه تصریح کرد: درخواست و اعلام نیاز مخاطبان و ناممکن بودن معرفی حجم وسیع و متنوعی از فناوری‌ها بدون استفاده از ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی منجر به تولید این اپلیکیشن شد تا بتوانیم با آن، امکان دسترسی به نقشه نمایشگاه، اطلاعات شرکت‌ها و اطلاعات فناوری‌ها را دسته‌بندی، تا به آسانی در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

دبیر هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری افزود: این اپلیکیشن اندرویدی امکان برگزاری جشنواره‌های امتیازی بر اساس مشارکت در نظرسنجی‌ها یا بازدید گسترده‌تر و دقیق‌تر از نمایشگاه را به وجود آورده و در طراحی آن امکان نظر سنجی آن‌لاین نیز گنجانیده شده است.

دکتر متقی طلب در خصوص امکانات راهنمای نمایشگاه هجدهم گفت: نقشه نمایشگاه به صورت آنلاین و با قابلیت ویرایش و به روزرسانی در دسترس بوده و امکان دستیابی به مکان دقیق از طریق اسکن کدهای QR نصب شده در نقاط مختلف نمایشگاه را به وجود می‌آورد. با استفاده از این تکنولوژی بدون نیاز به اینترنت و جی‌پی‌اس افراد می‌توانند مکان دقیق خود را با اسکن نزدیک‌ترین کد QR بر روی نقشه پیدا کنند.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به مزایای دیگر این اپلیکیشن گفت: در این راهنما، شرکت‌کنندگان می‌توانند به طور آزادانه نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح و در قالب پرسش‌نامه در نظرسنجی و ارزیابی غرفه داران و فناوران مشارکت کنند.

دکتر متقی طلب در خصوص دسترسی آسان به اطلاعات نمایشگاه ادامه داد: افراد می‌توانند بر اساس موضوع فعالیت، نام موسسات و یا نام و نوع فناوری، اطلاعات خود را در اپلیکیشن جست‌وجو کرده و از مکان دقیق آنها بر روی نقشه مطلع شوند.

وی در خصوص آخرین وضعیت این راهنما گفت: از ابتدای آذر ماه پنل اختصاصی غرفه‌ها در اختیار غرفه‌داران قرار خواهد گرفت تا اطلاعات خود را بروز کنند و طبق برنامه پیش‌بینی شده از ۱۵ آذر ماه اپلیکیشن برای دانلود شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان منتشر خواهد شد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۱۳۴۵