امضای تفاهم نامه دانشگاه حکیم سبزواری با دانشگاه لیون فرانسه

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۳ کد : ۳۵۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۰
دکترجواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه لیون فرانسه به عنوان قطب علمی اروپا خبرداد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحدادنیا با اعلا...
دکترجواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه لیون فرانسه به عنوان قطب علمی اروپا خبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحدادنیا با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه همکاری در زمینه های آموزشی و پژوهشی و در راستای انجام فعالیت های مشترک آموزشی، پژوهشی و تبادل استاد و دانشجو امضا شده است.
وی با بیان این که گسترش همکاری های بین المللی در حوزه های علمی و پژوهشی از برنامه های اصلی دانشگاه حکیم سبزواری است، افزود: جایگاه مناسب دانشگاه لیون فرانسه به عنوان قطب علمی اروپا در رتبه بندی های بین المللی موجب خواهد شد تا ارتباطات علمی و پژوهشی خوبی میان این دو دانشگاه برقرار شود.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری امضای این تفاهم نامه جدید را فرصتی مناسب برای گسترش همکاری های دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه لیون دانست و گفت: بهره برداری مناسب اعضای هیئت علمی از شرایط مناسب فرصت مطالعاتی، بهره مندی دانشجویان دکتری از فرصت های کوتاه مدت و انجام طرح های مشترک ازمهم ترین مصادیق این همکاری است.
دکترحدادنیا تاکید کرد: این تفاهم‏نامه‏، افزایش سطح علمی دانشگاه را در پی دارد و امکان بهره‏گیری اساتید و پژوهشگران دانشگاه از دانش روز را مهیا می‏سازد.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه یکی از اهداف مهم دانشگاه تلاش در راستای تبادل آخرین دستاوردهای علمی و فناوری های جدید با دانشگاه ها و سایر نهادها و سازمان های علمی بین المللی است، تصریح کرد: برآنیم از گذر این تبادل ها جایگاه علمی دانشگاه و اعضای هیئت علمی را ارتقا داده و ضمن معرفی دانشگاه، دستاوردهای علمی آن را در مجامع بین المللی ارائه کنیم.