با هدف توسعه همکاری های علمی و بین المللی؛

دانشگاه تبریز و دانشگاه صنعتی ملی بلاروس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۳۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰ کد : ۳۵۸۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۳
دانشگاه تبریز و دانشگاه صنعتی ملی بلاروس(روسیه سفید) در آیین اختتامیه پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی در تبریز تفاهم نامه مشترک همکاری علمی امضاکردند.
دانشگاه تبریز و دانشگاه صنعتی ملی بلاروس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، این تفاهم نامه درحضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و نیز استانداری آذربایجان شرقی به منظور گسترش و توسعه همکاری‌های بین‌المللی و تحقق بخشیدن به پروژه های مشترک دانشگاهی امضا شده است.

در این تفاهم نامه طرفین بر گسترش همکاری های مشترک پژوهشی و فناوری، مبادله استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برگزاری دوره های کوتاه مدت، انتشار مقالات مشترک علمی و پژوهشی و انجام پروژه های مشترک بین المللی توافق کردند.

همچنین بر اساس این پیمان همکاری مقرر شد یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی نانو فناوری مشترک ایران- روسیه سفید توسط دانشکده شیمی دانشگاه تبریز و با همکاری دیگر دانشکده های طرفین در دانشگاه صنعتی ملی روسیه سفید در مینسک ایجاد شود.

این تفاهم نامه همکاری در راستای بازدید های اخیر دکترالگ درمشکین معاون علمی و استاد گروه شیمی صنعتی معدنی و استادان گروه فناوری پلیمر دانشگاه صنعتی ملی بلاروس؛ از دانشکده های شیمی و مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز صورت گرفته است.

این تفاهم نامه همکاری به امضا دکتر محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز و دکتر الگ درمشکین معاون علمی دانشگاه صنعتی ملی بلاروس رسید.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵