دانشگاه فردوسی مشهد میزبان; چهارمین مجمع دانشگاه های ایران و جهان عرب

۲۹ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۱ کد : ۳۵۷۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۷۴
درسومین مجمع روابط دانشگاهی ایران و جهان عرب، دانشگاه فردوسی مشهد به ‌اتفاق آرا به‌عنوان میزبان چهارمین مجمع دانشگاه‌های ایران و جهان عرب انتخاب شد.
دانشگاه فردوسی مشهد میزبان; چهارمین مجمع دانشگاه های ایران و جهان عرب

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، درنشست اختتامیه این مجمع پس از سخنرانی رئیس دانشگاه منوبه تونس به‌عنوان میزبان و معاون وزیر آموزش عالی تونس، دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در سخنان خود بر ضرورت توسعه روابط فرهنگی و دانشگاهی میان ایران و جهان عرب تأکید کرد و این نوع از روابط را دورکننده رویکردهای تنش‌آفرین میان ایران و جهان عرب دانست.

وی آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد را برای هرگونه همکاری و ارائه تجربیات در بخش‌های مختلف خصوصاً در حوزه‌های آموزش زبان فارسی و ارائه منابع و آموزش الکترونیکی بیان کرد.

 

در بیانیه پایانی این مجمع، روسای دانشگاه‌های ایران و کشورهای عربی با مثبت ارزیابی کردن فضای این کنفرانس و همسویی نگرش‌ها، دیدگاه‌ها و اهداف، بر ضرورت برگزاری این مجمع علمی - دانشگاهی به‌صورت دوره‌ای تأکید کرده و با اشاره به وجود سرمایه‌های فرهنگی مشترک، افزودند: دانش میراثی بشری و جهانی و فراتر از اختلافات مذهبی و قومی است که زمینه را برای تبادل افکار و مقایسه دیدگاه‌ها آماده و مقدمات لازم را نیز برای همزیستی مسالمت‌آمیز فراهم می‌کند.

براساس این بیانیه، شرکت‌کنندگان توافق کردند دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۲۰۱۸ میزبان این مجمع باشد.

سومین مجمع علمی دانشگاهی ایران و جهان عرب با حضور ۲۰ عضو عربی و ایرانی مجمع دانشگاه‌های ایران و کشورهای عربی، در پایتخت تونس برگزار شد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: فردوسی مشهد