امضاء تفاهم نامه همکاری های علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با دو دانشگاه ایتالیایی

۲۶ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۴ کد : ۳۵۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۳
در پی سفر یک هیئت چهل نفره از استان مارکه ایتالیا متشکل از شخصیت های اداری، فرهنگی و دانشگاهی به استان مازندران، تفاهم نامه علمی بین دانشگاه های ماچراتی و کامرینو با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع...
امضاء تفاهم نامه همکاری های علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با دو دانشگاه ایتالیایی
 در پی سفر یک هیئت چهل نفره از استان مارکه ایتالیا متشکل از شخصیت های اداری، فرهنگی و دانشگاهی به استان مازندران، تفاهم نامه علمی بین دانشگاه های ماچراتی و کامرینو با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پرفسور فرانچسکو آدرناتو رئیس دانشگاه ماچراتی، پروفسور کلودیو پتیناری معاون دانشگاه  و  یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه کامرینو  که در  این هیئت حضور داشتند در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری حضور پیداکرده و در چهارچوب برنامه های از پیش تعیین شده در نشستی با هیئت رییسه و روسای دانشکده ها  و پژوهشکده ها در مورد همکاری های علمی و پژوهشی به تبادل نظر پرداختند.
دکتر بهمنیار رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در این دیدار گفت: دانشگاه علوم کشاورزی با قدمت 43 ساله به عنوان یک دانشگاه تخصصی با 135 عضو هیئت علمی و بیش از 500 دانشجو دکتری و 700دانشجوی کارشناسی ارشد و حدود 2000دانشجوی کارشناسی در استان مازندران که یکی از قطب های کشاورزی ایران بویژه در بخش برنج و مرکبات، پرورش مرغ، گوشت قرمز و شیلات می باشد به تربیت نیروهای متخصص در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی می پردازد.
 دکتر بهمنیار در بخشی از سخناش با ابراز خرسندی در مورد همکاری های علمی با دانشگاه های جهان عنوان داشت: تبادلات علمی بین دانشگاهی در توسعه علمی دانشگاه ها اهمیت  زیادی دارد  و دانشگاه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به تعاملات بین المللی د برای توسعه علمی نگاه ویژه ای دارد.
در پایان این نشست تفاهم نامه علمی بین دانشگاه های ماچراتی و کامرینو با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به امضا رسید که مشتمل بر همکاری های علمی در قالب تبادل دانشجو، پژوهشگر و استاد، بازدیدهای دانشجویی، فرصت های مطالعاتی و برگزاری دوره های مشترک آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی، تبادل اطلاعات و موضوعات آکادمیک، همچنین سازمان دهی همایش های مشترک می باشد و مقرر شد، برای اجرایی کردن بند های تفاهم نامه، گام های بعدی را در قالب خاص طی بازدیدهای دو جانبه بردارند.
همچنین هیئت ایتالیایی از مزار شهدای گمنام، پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه، آزمایشگاه ها ، گلخانه، مزارع آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بازدید کردند.