امضا تفاهم‌نامه دانشگاه شهید باهنر کرمان با دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۷ کد : ۳۵۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۶۳
در جلسه ای که در سالن اجتماعات سازمان مرکزی دانشگاه  شهید باهنر کرمان برگزار شد، دکتر فدائی رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با استقبال از حضور رئیس دانشکده‌ روابط بین الملل وزارت امور خارجه، از برگ...
امضا تفاهم‌نامه دانشگاه شهید باهنر کرمان با دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه
در جلسه ای که در سالن اجتماعات سازمان مرکزی دانشگاه  شهید باهنر کرمان برگزار شد، دکتر فدائی رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با استقبال از حضور رئیس دانشکده‌ روابط بین الملل وزارت امور خارجه، از برگزاری این نشست جهت عقد تفاهم نامه و اجرایی کردن توافقات تشکیل شده اظهار خرسندی کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ادامه دکتر شیخ الاسلامی  ، رئیس دانشکده‌ روابط بین الملل وزارت امور خارجه اظهار داشت:  با عنایتی که ریاست دانشگاه شهید باهنر و همکارانشان در دانشکده حقوق دارند  امیدواریم این سفر طلیعه ای برای گسترش همکاری علمی با دانشگاه شهید باهنر کرمان باشد.
وی در ادامه افزود: دانشگاه باهنر از دو جهت برای ما اهمیت دارد. یکی اینکه تنها دانشگاهی در کشور است که رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی دارد و دیگر اینکه در سالیان اخیر فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته علوم سیاسی دانشگاه باهنر که در مقطع ارشد دانشکده وزارت امور خارجه پذیرش شده اند کارنامه  خوبی داشته اند.
دکتر شیخ الاسلامی با اشاره به وضعیت دانشکده وزارت امور خارجه تصریح کرد: دانشجویان  این دانشکده از میان رتبه های زیر 100 کنکور کارشناسی ارشد آزمون سراسری پذیرفته می شوند و از میان 100 دانشجویی که در مقطع دکتری پذیرفته شده اند 39 نفر آن ها از میان دانشجویان دانشکده روابط  بین الملل بوده اند.
گفتنی است بر اساس تفاهم‌نامه ای که به امضای طرفین رسید، برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهش مشترک، تبادل استاد، ترجمه و تألیف کتاب، راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها، حضور دانشجویان رشته ی دیپلماسی دانشگاه شهید باهنر در سفرهای آموزشی خارج از کشور پیش بینی شده است و در این راستا و در اولین گام برای اجرای این تفاهمنامه همزمان با سفر رئیس دانشکده روابط وزارت امور خارجه، کارگاه «دیپلماسی تجاری در عصر جهانی شدن» در دانشکده حقوق با مشارکت دانشجویان رشته های دیپلماسی و علوم سیاسی توسط اساتید دانشکده ی وزارت امور خارجه، برگزار شد.

( ۲ )