امضا تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم کشاورزی گرگان و «ساساری» ایتالیا

۰۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۲ کد : ۳۵۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۶
دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دانشگاه ساساری ایتالیا تفاهم نامه همکاری‌های دوجانبه امضا کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی نجفی نژاد رئیس دانشگاه کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان در...
دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دانشگاه ساساری ایتالیا تفاهم نامه همکاری‌های دوجانبه امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی نجفی نژاد رئیس دانشگاه کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان درحاشیه امضای این تفاهم‌نامه، گفت: با امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی و فرهنگی بین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دانشگاه ساساری ایتالیا، این دو دانشگاه از این پس در زمینه های مختلف با هم همکاری می‌کنند.
وی افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه دو دانشگاه، برای تبادل دانشجو، اجرای تحقیقات مشترک، برگزاری کنفرانس‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی و همچنین انتشار نشریات علمی همکاری می‌کنند.
دکترنجفی نژاد گفت: مهم‌ترین محور همکاری‌های علمی و فعالیت‌های مشترک دانشگاه علوم کشاورزی منابع طبیعی گرگان با دانشگاه ایتالیا، در موضوع کشاورزی ارگانیک و توسعه کشت گلخانه‌ای خواهد بود.
رئیس دانشگاه کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان درادامه گفت: این برای نخستین بار است که دانشگاه گرگان با یکی از دانشگاه‌های کشور ایتالیا تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کند و پیش از این با کشورهایی مانند آلمان، چین، پاکستان تفاهم‌نامه امضا شده است.
وی درادامه افزود: تلاش داریم درآینده نیز این همکاری‌ها را گسترش داده و درموضوعاتی مانند پرورش زیتون که یکی ازمحصولات استراتژیک دراستان گلستان است، تحقیقات مشترک داشته باشیم.
رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: این تفاهم‌نامه برای مدت 5 سال امضا شده و قابل تمدید نیز است.
پروفسور میگلی نماینده دانشگاه ساساری ایتالیا نیز گفت: با توجه به شباهت‌های آب و هوایی استان گلستان و کشور ایتالیا می‌توان بسیاری از یافته‌های تحقیقاتی کشور ایتالیا را درگلستان اجرایی کرد.
وی افزود: با امضای این تفاهم‌نامه، همکاری‌های دو دانشگاه برای اجرای تحقیقات مشترک در کشت گلخانه‌ای و غیره آغاز می‌شود.