امضا تفاهم نامه بین دانشگاه کاشان و انجمن علمی گیاهان دارویی کشور

۳۰ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۱ کد : ۳۵۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۹
دکترحسینعلی رفیعی پور رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان از امضا تفاهم نامه همکاری فی مابین انجمن علمی گیاهان دارویی ایران و دانشگاه کاشان خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررفیعی پ...
دکترحسینعلی رفیعی پور رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان از امضا تفاهم نامه همکاری فی مابین انجمن علمی گیاهان دارویی ایران و دانشگاه کاشان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررفیعی پور گفت: این تفاهم نامه به منظور بهره گیری از تخصص های علمی، تحقیقاتی و کاربردی متقابل درامر توسعه علمی- پژوهشی با هدف ساماندهی همکاری های مشترک به امضا رسیده است.
وی همکاری و تبادل نظر در جهت برآورده نمودن نیازهای آموزشی، پژوهشی طرفین در چارچوب توافقاتی که به عمل خواهد آمد، ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات علمی، تحقیقی درچارچوب قوانین و مقررات، بهره مند شدن طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل توان های فکری، تجربی، پژوهشی، آموزشی و آزمایشگاهی مطابق ضوابط منعقده، شناخت نیازهای منطقه در زمینه های کاری طرفین را از جمله موضوع های این تفاهم نامه ذکر کرد.
دکتررفیعی پور گفت: با امضا ی این تفاهم نامه همکاری و اجرای طرح های مشترک پژوهشی بین طرفین و مشارکت علمی و تحقیقاتی در اجرای پایان نامه ها، سمینارها، و کارگاه های تحقیقاتی کاربردی منطبق با نیازها و اولویت های تعریف شده دو طرف و راه اندازی تیم های تحقیقات کاربردی  و همکاری در انتشار نتایج حاصل از تحقیقات مشترک در منابع و مجامع علمی معتبر انجام می شود.
وی درادامه افزود: درحاشیه برگزاری جشنواره ملی نعنا، نشستی با حضور دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان، دکترمحمدباقر رضایی رئیس انجمن گیاهان دارویی کشور و قاسمی مسئول انجمن علمی گیاهان دارویی شاخه شمال غرب استان اصفهان برگزار شد  و ضمن اظهار تمایل طرفین به همکاری های مشترک، بازدیدی یک روزه  توسط جمعی از اعضای هیئت علمی و مدیر فضای سبز این دانشگاه از مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع صورت گرفت.
درپایان نیز جلسه ای با حضور رئیس انجمن گیاهان دارویی کشور برگزار و در خصوص پاره ای از مسائل علمی، پژوهشی در راستای همکاری های مشترک بحث و تبادل نظر شد.
دراین جلسه بیان شد که مؤسسه از 12 سال پیش طرح سامان دهی گل محمدی در کاشان را آغاز کرده و این امکان وجود دارد تا انشاء ا... منطقه کاشان تبدیل به قطب گل محمدی و اسانس کشور شود.

( ۱ )