امام جمعه تبریز در اجلاس روسای دانشگاه پیام نور کشور: بومی گزینی دانشگاه پیام نور یکی از مزیت های این دانشگاه به شمار می رود

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۸ کد : ۳۵۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۲۴
آیت الله مجتهد شبستری  امام جمعه تبریز با اشاره به رسالت دانشگاه پیام نور در بومی گزینی دانشجویان گفت: دانشگاه پیام نور با ایجاد تسهیلات مناسب جهت ارائه آموزش عالی کشور در دورترین نقاط و در کنار ...
آیت الله مجتهد شبستری  امام جمعه تبریز با اشاره به رسالت دانشگاه پیام نور در بومی گزینی دانشجویان گفت: دانشگاه پیام نور با ایجاد تسهیلات مناسب جهت ارائه آموزش عالی کشور در دورترین نقاط و در کنار خانواده دانشجویان بسیار موفق بوده است و این مهم یکی از مزیت های این دانشگاه به شمار میرود.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم وی از روسای واحدهای  دانشگاه پیام نور خواست تا با عنایت به کلمه نور در تحقق  گسترش فرهنگ و ایجاد معنویت  دانشجویان اهتمام ورزند.
آیت االله مجتهدشبستری در اجلاس روسای  واحدهای دانشگاه پیام نور  با بیان اینکه  ضروری است استادی که گزینش می شود علاوه بر فرزانگی، فردی متعهد و متدین باشد تا بتواند دانشجویانی متعهد تربیت کند گفت: اگر در گزینش استاد و یا معلم کوتاهی شود، ممکن است مطالب ارایه شده توسط وی موجب سم پاشی و القا شبهه در بین جوانان شود.
وی افزود: در شرایطی قرار گرفته ایم که درس فساد اخلاقی و ابتذال از طریق دشمن در ماهواره و اینترنت جاری است و آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید بتوانند تبلیغات دشمن را در کلاس درس خنثی کنند.
آیت االله مجتهدشبستری با بیان اینکه اقتصاد رکن اساسی جامعه است و باید معیشت مردم فراهم شود، گفت: طبق فرمایشات رهبری نباید مسایل فرهنگی جامعه مورد غفلت قرار گیرد.
امام جمعه تبریز با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص اعتدال و فراجناحی عمل کردن مدیران اظهارکرد: رئیس یک دانشگاه نباید وابسته به جناح خاصی باشد.
گفتنی است اجلاس روسای مراکز دانشگاه پیام نور کشور به میزبانی دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی و با حضور 400 نفر از روسای واحدها و معاونان این دانشگاه 27 الی 29 شهریور ماه جاری در تبریز برگزار می شود.