با هدف تقویت همکاری های علمی و بین المللی؛

دکتر غلامی با وزیر علوم آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌گو می کند

۱۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۷ کد : ۳۵۵۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۳۸۵
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه با خانم دکتر نالدی پاندور، وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی دیدار و در خصوص راهکارهای تقویت بیشتر همکاری های علمی- بین المللی گفت‌گو و تبادل نظر می کند.
دکتر غلامی  با وزیر علوم آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌گو می کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، خانم نالدی پاندور که با هدف توسعه روابط و ارتباطات علمی و فناوری آفریقای جنوبی با جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده، قرار است پس از دیدار و گفت‌گو با وزیر علوم و برخی مسئولان حوزه های آموزش، پژوهش و فناوری، از تعدادی دانشگاهها و مراکز پژوهشی ایران بازدید کند.

دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سخنرانی در دانشگاه الزهرا (س) از جمله برنامه های وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی در سفر به تهران است.

در جریان سفر خانم دکتر پاندورا به ایران، قرارداد نهایی ۶ طرح تحقیقاتی مشترک میان دانشگاهها و مراکز پژوهشی ایران با آفریقای جنوبی در زمینه های زیست فناوری و اقیانوس شناسی به امضا خواهد رسید.

انعقاد قرارداد نهایی پروژه‌های پژوهشی مشترک میان ایران و آفریقای جنوبی، محصول گفت‌گوها و همکاری های دو کشور ذیل کمیته مشترک علم و فناوری است.

پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری محور تماس و ارتباط دانشگاهها و مراکز آموزشی و پژوهشی ایران با آفریقای جنوبی است. م.ع ۱۳۶۰/ ع. ع ۱۳۵۷


( ۳ )