نشست رئیس دانشگاه کابل با دانشجویان شاغل به تحصیل این کشور دردانشگاه فردوسی مشهد

۱۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۶ کد : ۳۵۴۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۴
رئیس دانشگاه کابل و مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان با دانشجویان کشور افغانستان شاغل به تحصیل دردانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کرد.
نشست رئیس دانشگاه کابل با دانشجویان شاغل به تحصیل این کشور دردانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دراین مراسم با حضور دکترداوری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی، دکتر واحدیان مدیر همکاری های علمی و بین المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد، دکترحمیدالله فاروقی مشاور رئیس جمهور افغانستان در امور تحصیلات عالی و رئیس دانشگاه کابل و دکتر لعل پاچا آزمون مشاور ارشد رئیس جمهور در امور فرهنگی و استاد دانشگاه کابل برگزارشد.

دراین نشست دکترواحدیان ضمن خوش آمدگویی به هیئت همراه خواستار توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی با کشور افغانستان بویژه دانشگاه کابل شد.

دکترداوری نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور آن هیئت اظهارداشت: امیدواریم دانش آموختگان اتباع افغانستان این دانشگاه بتوانند با علم و تخصص خود منشا تحولات جدی در کشور خویش شوند.

سپس دکترفاروقی با اشاره به پیشینه تاریخی بین کشور ایران و افغانستان گفت درطول تاریخ همواره کشور ایران با تمدن کهن به صورت برادرانه در کنار کشور افغانستان بوده است.

وی افزود: کارگزاران دولت جمهوری افغانستان از هیچ کوششی نسبت به قشر دانشجو دریغ نمی ورزند و امیدواریم دانشجویان با ایجاد درک بهتر از وطن راه های آبادانی کشور را پس از دانش آموختگی تامین کنند و هدف اصلی ما ازین سفر اجرایی کردن تفاهم نامه ها و ارتباطات علمی بین کابل و تهران می باشد.

در پایان جلسه مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان به سوالات و مشکلات دانشجویان اتباع افغانستان پاسخ داد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: فردوسی مشهد