معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه فناوری های نوین سبزوار: پدافند غیرعامل یک ضرورت حیاتی برای جامعه است

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۶ کد : ۳۵۲۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۸
دکتررضایی سرشت معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در گرامی‌داشت هفته پدافند غیرعامل مانور زلزله و اطفای حریق گفت: پدافند غیرعامل یک ضرورت حیاتی برای جامعه است.
معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه فناوری های نوین سبزوار: پدافند غیرعامل یک ضرورت حیاتی برای جامعه است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتررضایی سرشت با اعلام این خبر گفت: دراین کارگاه بعد از آموزش‌های لازم به دانشجویان، مانور به کمک کارکنان دانشگاه، دانشجویان، نجات‌گران هلال احمر و یک تیم توانا توسط نیروهای جمعیت هلال احمر سبزوار اجرا شد و دانشجویان با نحوه صحیح پناه‌گیری، خروج اضطراری، برپایی چادر امدادی و انتقال مصدومان آشنا شدند.

وی با قدردانی از حضور کارشناسان مجرب جمعیت هلال احمر و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، پدافند غیرعامل را یک ضرورت حیاتی برای جامعه امروز دانست.

مهندس وحدت معاون جمعیت هلال احمر سبزوار پس از برگزاری کارگاهی آشنایی با کمک‌های اولیه بیان داشت: برگزاری این‌گونه برنامه‌های امدادی می‌تواند در تاب آوری و کاهش خسارات ناشی از اینگونه حوادث طبیعی مؤثر واقع شود.

وی افزود: هدف از اجرای چنین مراسمی ارتقای سطح آگاهی و دانش استادان، کارکنان و دانشجویان در هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه و فرهنگ سازی اهمیت آموزش‌های امدادی به آینده سازان جامعه و محقق ساختن شعار هر خانواده ایرانی یک امدادگر می‌باشد.

مهندس وحدت با تقدیر از دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار در همراهی و تعامل با نیروهای جمعیت هلال احمر بیان داشت: باتوجه به اینکه ایران بر روی کمربند زلزله واقع شده و استان خراسان رضوی نیز از مناطق فعال و زلزله خیز به شمار می‌آید، از این رو ضروری است که همواره آگاهی‌های لازم برای عکس‌العمل صحیح در هنگام زلزله وجود داشته باشد.

درادامه برگزاری کارگاه، کارشناسان جمعیت هلال احمر به بیان مسائل مربوط به ایمنی، بررسی تجهیزات و وسایل موردنیاز در زمان بحران و کسب آمادگی‌های اولیه پرداختند.

پایان بخش این مانور برگزاری مانور اطفای حریق با حضور کارشناسان مجرب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمن شهرداری سبزوار بود که دانشجویان و کارکنان با ساز و کار و اقدامات اولیه اطفای حریق آشنا شدند و در ادامه به صورت عملی دانشجویان با رعایت کلیه قوانین ایمنی در فضای باز به اطفای حریق پرداختند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: فناوری های نوین سبزوار


( ۱ )