کارگاه آشنایی با طرح چشمه نور ایران در دانشگاه یزد برگزار شد

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۲ کد : ۳۵۲۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۳
کارگاه آشنایی با طرح چشمه نور ایران با همکاری معاونت پژوهش و فناوری و دانشکده فیزیک دانشگاه یزد باحضور متخصصان، پیشکسوتان تحقیقات و توسعه دراین آزمایشگاه ملی، اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دردانشگاه یزد برگزارشد.
کارگاه آشنایی با طرح چشمه نور ایران در دانشگاه یزد برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد اسلامی کلانتری عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک و دبیراجرایی این کارگاه گفت: چشمه نور ایران آزمایشگاهی ملی است که تحقیقات میان رشته‌ای در آن انجام می‌پذیرد. این پروژه ملی با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان انرژی اتمی ایران و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در استان قزوین در دست ساخت است.

وی افزود: بخش‌های مختلف این آزمایشگاه و تحقیقات قابل انجام در آن با همکاری‌های علمی و بین‌المللی چشمه نور ایران و چشمه نور الترای ایتالیا و آلبای اسپانیا و دیگر مراکز چشمه نور دنیا در دست انجام است.

دکتراسلامی کلانتری تصریح کرد: دراین کارگاه که با استقبال چشم‌گیر اعضای هیئت علمی رشته‌های گوناگون و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مواجه شده بود، حاضران با مبانی علمی چشمه نور ایران و همچنین کاربردهای گوناگون آن آشنا شدند.

دکترجواد رحیقی مدیر پروژه چشمه نور ایران دراین کارگاه بر ادامه همکاری میان متخصصان چشمه نور و اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد تاکید کرد.

وی همچنین به امکان تعریف پروژه‌های تحصیلات تکمیلی در این آزمایشگاه اشاره کرد.

در پایان این کارگاه مسئولان مربوطه از برگزاری کارگاه پروپوزال نویسی برای استفاده از تسهیلات آزمایشگاهی چشمه‌های نور بین‌المللی در الترای ایتالیا و آلبای اسپانیا با همکاری چشمه نور ایران در آینده‌ای نزدیک خبر دادند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: یزد