برگزاری نشست علمی با موضوع ماهواره های فضایی و هوایی و اصول طراحی پرنده ها دردانشگاه صنعتی کرمانشاه

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۱ کد : ۳۵۲۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۳
نشست علمی با موضوع ماهواره های فضایی وهوایی و اصول طراحی پرنده ها، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزارشد.
برگزاری نشست علمی با موضوع ماهواره های فضایی و هوایی و اصول طراحی پرنده ها دردانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست سخنرانی علمی با موضوع ماهواره‌های فضایی و هوایی و اصول طراحی پرنده‌ها، با حضور رئیس، برخی از استادان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، درسالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزارشد.

دراین نشست دکترامیر رضا کوثری دانشیار و مدیر گروه هوافضای دانشگاه تهران، به تشریح اهمیت استراتژیک ماهواره‌ها در کاربردهای مختلف چون هواشناسی، ناوبری، تصویر بردازی و صنایع دفاعی و همچنین کاربردهای نوین و متنوع ماهواره‌های هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین خورشیدی پرداخت.

درادامه، دکترکوثری ضمن بازدید از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در زمینه طراحی و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و اشاره به اینکه تلاش‌های انجام گرفته در این حوزه بسیار مثبت و آینده دار می‌باشد، پیشنهاد کرد که به منظور تداوم همکاری مشترک در زمینه‌های تحقیقاتی، طراحی و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین، پیگیری تبادل تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دستور کار دو دانشگاه قرارگیرد.

بخش پایانی این نشست علمی، به بیان نظرات اعضای هیئت علمی و دانشجویان و بحث و پرسش پاسخ پیرامون مسائل مطرح شده اختصاص یافت.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: صنعتی کرمانشاه