برگزاری نشست آموزش زبان فارسی دردانشگاه استراسبورگ فرانسه دردانشگاه فردوسی مشهد

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۹ کد : ۳۵۲۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۳۶
جلسه ای با محوریت آموزش زبان فارسی در دانشگاه استراسبورگ فرانسه با حضور دکتر حمیده لطفی نیا مدرس گروه زبان فارسی دانشگاه استراسبورگ و دکتر احسان قبول و جمعی از مدرسان مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد در این مرکز برگزار شد.
برگزاری نشست آموزش زبان فارسی دردانشگاه استراسبورگ فرانسه دردانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترلطفی نیا با اشاره به تاریخچه دانشگاه استراسبورگ فرانسه، آن را یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌های فرانسه دانست که در دانشکده زبان‌های خارجی آن ۲۶ زبان تدریس می‌شود و شروع دپارتمان زبان و ادبیات فارسی به ۱۴۳ سال قبل باز می‌شود.

وی با اشاره به استفاده از زبان واسط در سطوح مقدماتی، تدریس زبان فارسی در دانشگاه استراسبورگ، نقش آموزش ادبیات فارسی در علاقه مندی فرانسوی زبانان را بسیار برجسته دانست.

مدرس گروه زبان فارسی دانشگاه استراسبورگ با تاکید بر روش‌ها و منابع آموزشی تدریس دراین دانشگاه از جمله بخش‌هایی از کتاب‌های آموزش نوین زبان فارسی تألیف دکتر احسان قبول، به کمبود متدهای آموزشی در زبان فارسی اشاره کرد.

دکترلطفی نیا با ابراز خرسندی از فعالیت‌های مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با ارائه پیشنهادهایی از جمله برگزاری همایش‌های مشترک، برگزاری نمایشگاه‌های ایران شناسی، اظهار امیدواری کرد که این اقدامات بتواند به گسترش زبان و ادبیات فارسی کمک کند.

در پایان این جلسه مدرسان مرکز فردوسی سوالات خود را مطرح کردند که دکتر لطفی نیا به آن پاسخ داد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: فردوسی مشهد


( ۱ )