امضا قرارداد همکاری علمی آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوت عراق

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۶ کد : ۳۵۲۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۲
در چهارچوب گسترش همکاری‌های علمی آموزشی مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه های کشور عراق، قرارداد همکاری علمی-آموزشی میان مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوت عراق درمرکز فردوسی به امضای، دکتراحسان قبول رئیس این مرکز و دکترعلی عبدالحسین زوین رئیس دانشگاه کوت عراق رسید.
امضا قرارداد همکاری علمی آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوت عراق

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، براساس این قرارداد، مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد براساس نیازها و مقتضیات این دانشگاه، دوره های آموزشی کوتاه مدت، انجام طرح های پژوهشی و آموزشی در حوزه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، برگزاری دوره های آموزش مجازی، برگزاری دوره های دانش افزایی در مرکز فردوسی را ارائه خواهد کرد.

بر طبق این قرارداد دانشگاه کوت نیز فراهم کردن مقدمات و ضروریات سفر استادان مرکز فردوسی و فراهم کردن مقدمات لازم جهت گسترش زبان فارسی و تاسیس رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کوت را متعهد شد.

دانشگاه کوت در استان باسط کشور عراق قرار دارد که از استان های همجوار ایران به شمار می آید و بنا به نیازهای اقتصادی و آموزشی افراد زیادی مایل به یادگیری زبان فارسی هستند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: فردوسی مشهد