۲۵درصد از اعضای هیئت‌ علمی زن در پست‌های مدیریتی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته فعالیت می کنند

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۵ کد : ۳۵۲۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۱
دکترزهرا حسنی مشاور رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در امور زنان و خانواده در نشست مشاوران امور بانوان و خانوده دانشگاه های کشور در شیراز از حضور ۲۵ درصدی اعضای هیئت‌ علمی زن در پست‌های مدیریتی این دانشگاه خبر داد.
۲۵درصد از اعضای هیئت‌ علمی زن در پست‌های مدیریتی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته فعالیت می کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسنی در نشست یادشده بر پیگیری مطالبات زنان درسطوح مدیریتی بالاتر و همسان‌سازی فعالیت‌های انجام‌شده در امور بانوان همه دانشگاه‌ها تأکید کرد.

وی بر تعیین جایگاه مشاوران دانشگاه‌ها در چارت سازمانی جهت تأمین بودجه برای هزینه کردن در امور مربوط به زنان دانشگاهی نیز تصریح کرد.

وی افزود: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در کنار پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی، با ۲۰ سال قدمت ۱۲۰ عضو هیئت‌علمی، ۲۰۰ کارمند و بیش از ۵۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

مشاور رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته اعلام کرد: دراین دانشگاه به طور تقریبی ۱۸ درصد اعضای هیئت‌علمی، ۴۰ درصد کارمندان و ۴۵ درصد جمعیت دانشجویان را زنان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به تأکید دکترمحمدجواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در حمایت از حضور و مشارکت زنان در مسئولیت‌های اجرایی گفت: ۲۵ درصد از اعضای هیئت‌علمی زن، پست‌های مدیریتی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته را برعهده دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دکتر آروین بر ارتقای روحیه شادی و نشاط در مجموعه دانشگاه تأکید دارد، افزود: فراهم کردن امکانات رفاهی برای دختران دانشجو، زنان و به‌طور کلی مجموعه دانشگاه از اولویت‌های رئیس دانشگاه است.

مشاور رئیس دانشگاه درامور زنان و خانواده با بیان اینکه مدت زمان اندکی است که این مسئولیت را برعهده دارد خاطرنشان کرد: رایزنی با ریاست دانشگاه جهت انجام امور مربوط به زنان مجموعه دانشگاهی، انجام امور مقدماتی برای راه‌اندازی دفتر و ارائه پیشنهاد‌های اولیه جهت تشکیل کمیته‌های مشورتی دانشجویی، کارمندی و اعضا هیئت‌علمی جهت بررسی مشکلات و درخواست‌ها و نیازهای واقعی از اهم فعالیت‌های انجام‌شده است.

دراین نشست که با حضور دکترمعصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور و دکتر حجازی مشاور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در امور زنان و خانواده برگزار شد، علاوه بر مشاوران امور بانوان و خانواده دانشگاه‌های کشور، مشاوران امور بانوان و خانواده دستگاه‌های اجرایی استان فارس، جمعی از بانوان عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌های شیراز، بانوان عضو شوراهای اسلامی فارس و جمعی از زنان حضور داشتند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته