افزایش 50درصدی اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۵۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۳
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به اعضای هئیت علمی گفت: افتخار می‌کنم که حدود 500 نفر به کادر علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای اضافه می‌شود و این دانشگاه تا پا...

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به اعضای هئیت علمی گفت: افتخار می‌کنم که حدود 500 نفر به کادر علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای اضافه می‌شود و این دانشگاه تا پایان سال حدود 1000 هیئت علمی خواهد داشت در نتیجه دانشگاه باید اقدامات بزرگی در زمینه‌های مختلف انجام دهد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود شفیعی در جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و رونمایی از "طرح ایجاد عضو هیئت علمی فنی" با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای تطبیق کادر آموزشی به هیئت علمی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: این تلاش‌ها بعد از دو سال به نتیجه رسید و از وزیر علوم و معاون آموزشی وزیر علوم که در این راستا کمک‌های زیادی به دانشگاه فنی و حرفه‌ای کردند تشکر می‌کنم.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه حدود 1600 داوطلب برای تطبیق در دانشگاه فنی و حرفه‌ای حاضر بودند، گفت: از 1600 نفر حدود 1000 نفر شرایط لازم را داشتند که 700 نفر مصاحبه شدند و 600 نفر مورد پذیرش اولیه قرار گرفتند. 
دکترشفیعی ادامه داد: 500 پرونده نیز مورد بررسی قرار گرفت که 450 پرونده مهر وزارت علوم را دارند و سایر پرونده‌ها به مرور بررسی می‌شوند و امیدواریم اکثر افراد شرایط لازم را داشته باشند.
وی در مورد حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیزگفت: طبق مصوبه هیئت امنا حقوق افراد طبق مصوبه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است. اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای از سال جدید مانند هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم پایه حقوق دریافت می‌کنند. البته در مقابل وظایفی دارند که باید انجام دهند.
دکتر شفیعی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای پیگیر راه‌اندازی مقطع کارشناسی پیوسته است، افزود: در حال حاضر این دانشگاه 6 رشته با 7 گرایش در مقطع کارشناسی پیوسته دارد. در این مورد توضیحاتی را به وزارت علوم ارائه کرده‌ایم. همچنین 10 تا 12 واحد کارآفرینی و نوآوری داریم که امیدوارم به زودی به تصویب کمیته توسعه و گسترش وزارت علوم برسد.
رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در ادامه از استانی شدن ساختار این دانشگاه خبر داد و گفت: استانی شدن ساختار دانشگاه از دو سال قبل آغاز شده و اکنون مجوز این امر از هیئت امنا اخذ و در حال حاضر حکم 10 استان ابلاغ شده است.
 رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در ادامه با اشاره به اقدامات این دانشگاه در زمینه تعاملات بین‌المللی اظهار کرد: دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با دانشگاه فنی برلین تفاهم‌نامه‌هایی در زمینه تربیت هیئت علمی، برگزاری همایش، تربیت دانشجویی مشترک و غیره امضا کرده است.
دکترشفیعی در پایان گفت: نهادی در آلمان به نام کنفرانس روسای دانشگاه‌ها وجود دارد که معاون این نهاد یک فرد ایرانی است و قرار است در آن مجمع اقدامات مشترک گسترده‌ای انجام شود.