در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات انجام گرفت امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران

۰۹ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۴ کد : ۳۵۲۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۸
دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی امضا کردند.
در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات انجام گرفت امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تأسیس و راه اندازی انستیتو چاپ ایران دردانشگاه صنعتی امیرکبیر، توسعه شرکت‌های دانش بنیان درحوزه چاپ و استقرار آنها در مرکز رشد فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری انجمن چاپ، همکاری در زمینه بومی سازی این صنعت "های تکنولوژی " توسعه سیستم‌های مدیریت و فرآیند برندسازی و تدوین سند جامع چاپ براساس نقشه جامعه علمی کشور و ایجاد رشته‌های فنی و مهندسی با گرایش چاپ از محورهای اساسی همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران است.

دکترمرتضی ابراهیمی معاون پژوهشی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین یک دانشگاه مادر مثل امیرکبیر و یک تشکل علمی فعال درعرصه صنعت چاپ یک گام مهم برای توسعه صنعت چاپ در ابعاد مختلف علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین کارآفرینی است.

وی از توجه دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مقوله دانشگاه نسل سوم و کارآفرین خبر داد و افزود: خوشحالیم که تشکل‌ها و بخش خصوصی در کنار دانشگاه برای توسعه کشور و ارتباط دانشگاه و صنعت نهایت همت خود را به کار گرفتند.

مهندس محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی فناوری چاپ با اشاره به امضای این تفاهم نامه ان را گامی ارزشمند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتباط یک دانشگاه صنعتی طراز اول و مطرح جهانی با صنعت راهبردی چاپ عنوان کرد و اظهار داشت: صنعت چاپ یکی از صنایع مهم دنیاست و باید علوم و فناوری این صنعت با همکاری دانشگاه‌ها و بخش صنعت در کشور بومی شود.

وی راه اندازی انستیتو تخصصی چاپ را یکی از اهداف بلند انجمن در همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد و گفت: این انستیتو زمینه ساز تربیت سرمایه‌های انسانی ارزشمندی خواهد شد که جهش علمی و مدیریتی را رقم خواهد زد و قادر خواهد بود بسیاری از خلاءهای موجود در این صنعت را برطرف و کشورمان را با سرعت تحولات تکنولوژیکی در این صنعت همراه کند.

مهندس بیطرفان یکی از برکات این تفاهم نامه را همکاری دو طرف برای توسعه کارآفرینی و اشتغال در صنعت چاپ و ورود فارغ التحصیلان به این بخش اشتغالزا عنوان کرد و در عین حال یادآور شد: با وجود همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعت چاپ در کشورمان، در چهار دهه گذشته با وجود توجه جهانی به صنعت چاپ هم دانشگاه و هم صنعت از توجه به توسعه همه جانبه این صنعت غافل مانده است.

غلامرضا شجاع نماینده تشکل‌های صنعت چاپ کشور و مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان تهران با اشاره به اینکه امضای این تفاهم نامه یک حرکت میمون برای بدنه صنعت چاپ و مسیر ورود دانش و فناوری به بخش صنعت چاپ است، گفت: صنعت چاپ نیازمند همکاری‌های بیشتر دانشگاه و صنعت و حمایت همه جانبه دست اندرکاران این صنعت است.

دکترسعید پورمهدیان عضو هیئت علمی دانشگاه و نایب رئیس انجمن نیز بر عدم حضور صنعت چاپ در اسناد بالادستی اشاره و بر ضرورت برداشتن گام‌های عملی در این راستا تاکید کرد.

مهندس سید بدرالدین احمدی عضو هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، دکتربهنام زنگی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و جمعی از کارشناسان و علاقه‌مندان به صنعت چاپ از حاضران مراسم این تفاهم نامه و از سخنرانان دیگر این برنامه بودند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: صنعتی امیرکبیر