ثبت چهارصدهزارمین پایان‌نامه در سامانه ملی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

۰۹ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۰ کد : ۳۵۲۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۷
با پیشتازی پایان‌نامه‌های گروه علوم انسانی، چهارصدهزارمین پایان‌نامه در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌، رساله و پیشنهاده درپژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» به ثبت رسید.
ثبت چهارصدهزارمین پایان‌نامه در سامانه ملی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، براساس این گزارش از آغاز ثبت پایان‌نامه در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌، رساله و پیشنهاده تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار پایان‌نامه در این سامانه به ثبت رسیده است.

بیشترین پایان‌نامه‌های ثبت شده در سامانه ثبت مربوط به گروه علوم انسانی با بیش از ۱۷۸ هزار رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکی و دامپزشکی قرار دارند.

دراین میان، بیش از ۳۷۵ هزار پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۵ هزار پایان‌نامه در مقطع دکتری بوده است که دانشجویان بیش از ۷۳۷ مؤسسه اقدام به ثبت پایان‌نامه‌های خود در این سامانه می‌کنند.

در شش ماه نخست سال جاری دانشگاه‌های فردوسی مشهد، تربیت مدرس، تبریز، پیام نور استان تهران و علامه طباطبایی به ترتیب بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌های کشور در ثبت پایان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.

در طراحی سامانه تازۀ ثبت، فایل ارسالی دانشجو را پیش از تأیید کارشناسان گرامی مؤسسه‌ها، کارشناسان ایرانداک بررسی و تأیید می‌کنند و در پایان نیز فایل تأیید شده به‌عنوان نسخه نهایی در ایرانداک ذخیره و سازماندهی می‌شود و از این پس نیازی به فرستادن نسخه الکترونیکی، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و نسخه چاپی آنها به ایرانداک نیست.

همچنین در حال حاضر اطلاعات بیش از ۴۴۷ هزار پایان‌نامه در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) در دسترس کاربران قرار گرفته است.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران