افزایش همکاری های دانشگاه ارومیه و شهرداری ارومیه مورد بررسی قرار گرفت

۲۶ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۲ کد : ۳۵۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۶
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در نشست مشترکی با محمد حضرت پور شهردار و معاونین وی که در پردیس شهر دانشگاه ارومیه برگزار شد، بر آمادگی این دانشگاه برای همکاری با شهرداری در همه زمینه های مرتبط ب...
افزایش همکاری های دانشگاه ارومیه و شهرداری ارومیه مورد بررسی قرار گرفت
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در نشست مشترکی با محمد حضرت پور شهردار و معاونین وی که در پردیس شهر دانشگاه ارومیه برگزار شد، بر آمادگی این دانشگاه برای همکاری با شهرداری در همه زمینه های مرتبط به ویژه در بعد فنی و معماری با توجه به پتانسیل های بالای دانشگاه ارومیه، تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست محمد حضرت پور شهردار ارومیه با ایراد سخنرانی از پیشنهاد رییس دانشگاه ارومیه استقبال کرده و آمادگی خود را جهت همکاری اعلام کرد.
بر پایه این گزارش ایجاد "پارک موزه" در پردیس شهر دانشگاه یکی از محورهای مهم مورد بحث در این جلسه بود که طی توافقنامه مشترک شهرداری و دانشگاه ارومیه، طرح مطالعاتی آن آغاز شده است.
پردیس شهر دانشگاه ارومیه با مساحتی بالغ بر یکصد و پنج هزار متر مربع و با توجه به دارا بودن موزه تاریخ طبیعی منحصر به فرد، درختان قریب به صد ساله، ساختمان قدیمی اولین مدرسه طب در کشور، اکوسیستم ویژه، گونه های زیاد گیاهی و تنوع پرندگان موقعیت بسیار مناسبی برای ایجاد پارک موزه می باشد که بعد از افتتاح همراه با مرکز مشاوره تندرستی در روزهای پنج شنبه و جمعه در اختیار عموم مردم خواهد بود و شهردار طی بازدیدی که از بخش های مختلف پردیس داشت دستور عملی نمودن توافقنامه مد نظر را صادر کرد و اظهار امیدواری نمود جشنواره لاله ها در سال آینده نیز در این پارک برگزار شود.
اختصاص سرویس های دانشجویی ویژه حمل و نقل به پردیس نازلو و شهر و بالعکس در زمان ثبت نام دانشجویی و در طول سال تحصیلی دیگر محور مورد بحث بین دانشگاه و شهرداری بود و شهردار ارومیه از ارائه تخفیف در کارتهای حمل و نقل به دانشجویان جدیدالورود همراه با هدیه ی بسته فرهنگی خبر داد.
 گفتنی است در پایان این جلسه دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه از زحمات محمد حضرت پور شهردار ارومیه در تغییر و بهبود مهندسی شهری شهر ارومیه تقدیر کرد.