افتتاح یکی از بزرگ ترین کتابخانه های کشور در دانشگاه ایلام

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۹ کد : ۳۵۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۳
در مراسمی مصادف با روز کتاب و کتاب خوانی و با مساعدت مهندس کاظم قلم چی،واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی و تلاش های دکتر رضا صحرایی، رئیس دانشگاه ایلام یکی از بزرگ ترین کتابخانه های ...
افتتاح یکی از بزرگ ترین کتابخانه های کشور در دانشگاه ایلام
 در مراسمی مصادف با روز کتاب و کتاب خوانی و با مساعدت مهندس کاظم قلم چی،واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی و تلاش های دکتر رضا صحرایی، رئیس دانشگاه ایلام  یکی از بزرگ ترین کتابخانه های کشور با حضور خیرین از سراسر کشور، ناشران، اعضاء هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه ایلام افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترصحرایی ضمن خیر مقدم به خیرین مدرسه ساز و دانشگاه ساز کشور در سخنانی اظهار داشت: پروردگار متعال را سپاس گزاریم که در روز کتاب وکتاب خوانی توانستیم  بزرگ ترین کتابخانه های کشور را افتتاح کنیم.
وی گفت: عملیات احداث این کتابخانه در زمینی به مساحت 2 هکتار در سال 1386 آغاز شد و امروز نیز با حضور خیرین و مسئولان استانی افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: مراحل ساخت این ساختمان و کتابخانه طی دو فاز در دانشگاه ایلام اجرایی شده است؛ فاز اول از سال 86 شروع و در پایان سال 91 خاتمه یافت. اعتبار فاز نخست یک میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است.
دکتر صحرایی افزود: در مرحله نخست اسکلت بتونی مجموعه در سه طبقه با زیربنای 4 هزار و 775 مترمربع ساخته شده است. مدت پیمانکاری فاز نخست 9 ماهه بوده اما به دلیل مشکلاتی تا ابتدای سال 92 به طول انجامیده است.