نشست ادبی عرفان ایرانی و شعر فارسی دردانشگاه دامغان برگزارشد

۳۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۳ کد : ۳۴۹۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۲
نشست ادبی عرفان ایرانی و شعر فارسی با حضور استادان دانشگاه های فردوسی مشهد و دامغان، جمعی از دانشجویان گروه ادیان و عرفان تطبیقی، فارسی آموزان خارجی و شاعران دردانشگاه دامغان برگزار شد.
نشست ادبی عرفان ایرانی و شعر فارسی دردانشگاه دامغان برگزارشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه دکترسید محمد ترابی استاد پیشکسوت ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان، گردشگری ادبی را امری نو دانست که در شهرستان دامغان اجرایی شده است.

دراین مراسم ضمن آشنایی با ویژگی‌های عرفان ایرانی و شعر عرفانی ایران، در نشست‌های ادبی و گفتگوهای چند جانبه، شرکت کنندگان دانسته‌های خود را از زندگی و اندیشه‌های بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی، این دو عارف نامی بیشتر کردند و به شعرخوانی شاعران پرداختند.

در حاشیه این نشست، شرکت کنندگان از جاذبه‌های تاریخی شهرستان دامغان، مسجد تاریخانه، تپه حصار، پیر علمدار و چشمه علی دیدن کردند.

بازدید از کارگاه ساخت المان منوچهری دامغانی که توسط استاد محمود فرشچیان طراحی شده است از دیگر برنامه‌های جانبی این مراسم بود که بازدیدکنندگان کارگاه با دیدن دست نوشته‌ها و طرح‌های اولیه استاد فرشچیان از روند طراحی این المان از ابتدا تا انتها آشنا شدند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: دامغان