ساخت نیروگاه گازی در دانشگاه جهرم

۳۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۲ کد : ۳۴۹۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۸
در راستای تسریع در ساخت نیروگاه گازی chp دانشگاه جهرم، مدیر عامل شرکت vado اتریش با رئیس دانشگاه جهرم دیدار کرد.
ساخت نیروگاه گازی در دانشگاه جهرم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار ضمن بررسی پیشرفت های یک سال اخیر در زمینه حل مسائل و مشکلات اجرایی و موانع قانونی این طرح، طرفین راه های تسریع در به ثمر رسیدن آن را مورد بررسی قرار دادند.

آدولف وینتر ضمن ابراز خشنودی از سرمایه گذاری در محیطی علمی و عام المنفعه، پیشرفت های کیفی و کمی و میزان تغییرات در پردیس دانشگاه و فضاهای فیزیکی ایجاد شده در یک سال اخیر را موجب شگفتی دانسته و خواستار استفاده از تجارب دانشگاه در این زمینه جهت احداث ساختمان ها و زیربناهای مورد نیاز برای نیروگاه شده و بر استفاده کامل از توان و ظرفیت پیمانکاران محلی در اجرای پروژه تاکید کرد.

پیش از این دیدار نیز، جلسه ای با حضور وی در معاونت برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای فارس با حضور مدیران و کارشناسان این شرکت و نیز شرکت مهندسی مشاور محب نیرو به عنوان مشاور اجرایی دانشگاه در این طرح برگزار شد و ضمن بررسی مسائل موجود، در زمینه حل موانع فنی و حقوقی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

نیروگاه گازی chp دانشگاه جهرم با ظرفیت تولید ۲۵ مگاوات برق جهت فروش به شبکه و درآمدزایی و تولید همزمان آب گرم جهت استفاده های صنعتی و تحقیقاتی با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی حال حاضر اروپا در اراضی پردیس دانشگاه جهرم با سرمایه گذاری خارجی و به شیوه EPCF اجرا خواهد شد.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵