رئیس دانشگاه کاشان: فرهنگ زمینه رشد و تعالی جامعه است

۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۶ کد : ۳۴۹۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۷
برگزیدگان جایزه فرصت در تقویم فرهنگی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشگاه کاشان با حضور رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه کاشان در مراسمی تجلیل شدند.
رئیس دانشگاه کاشان: فرهنگ زمینه رشد و تعالی جامعه است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه کاشان در این مراسم رونق فعالیت های فرهنگی و مذهبی در دانشگاه ها را موجب رشد و تعالی در تمامی زمینه ها از جمله توسعه علمی بیان کرد و گفت: یکی از سیاست ها و راهبردهای اصلی برنامه دانشگاه، تاکید بر برنامه فرهنگی و اخلاق حرفه ای است.

دکتر عباس زراعت با بیان اینکه اگر فرهنگ داشته باشیم جامعه رشد و توسعه می یابد اظهار کرد: ایجاد فضا و بستر مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی اسلامی موجب رشد و تعالی جامعه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: علم آموزی نیز یک فرهنگ است اگر چنانچه مسایل فرهنگی در دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد دانشجویان هم بیشتر به دنبال تحقیق و علم آموزی می روند.

رئیس دانشگاه کاشان نقش استادان را در ترویج فرهنگ دانشگاه حایز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: وجود حدود ۸ هزار دانشجو در این دانشگاه زمینه مناسبی برای ارتقا ی فرهنگ است

وی به برپایی حدود ۲۰ نماز جماعت در دانشگاه اشاره کرد و افزود: شما دانشجویان و فعالان فرهنگی الگوی دیگر دانشجویان هستید و می توانید نقش مهمی در ارتقا فرهنگ دینی و مذهبی در دانشگاه داشته باشید.

دکتر زراعت با بیان اینکه دانشجو باید فرهنگ سیاسی داشته باشد تاکید کرد: فرهنگ سیاسی به معنای واقعی بودن و علم تدبیر امور داشتن است و باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه کاشان توجه به فرهنگ کار، فرهنگ درس خواندن و فرهنگ پژوهش را نیز به دانشجویان توصیه کرد و افزود: هدف از درس خواندن دانشجویان ارائه راهکاریی برای رفع مشکلات و نیازهای جامعه است.

وی از مصادیق فرهنگ را داشتن روحیه نقدپذیری عنوان کرد و افزود: اگر دانشجو بتواند نقد سازنده داشته باشد و حرف خود را بزند آن جامعه پیشرفت می کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نیز هدف اصلی تشکیل نهاد دانشگاه را فعالیت های فرهنگی در دانشگاه عنوان کرد و گفت: باید از همه کانون ها، تشکل ها و انجمن هایی که در محیط دانشگاه در ارتقای فرهنگ تلاش می کنند حمایت کرد.

حجت الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه باید دغدغه ها را قانون مند دنبال کرد افزود: باید رعایت نظم و قانون هدف اصلی فعالیت های دانشجویی باشد.

وی خوب درس خواندن را به دانشجویان تاکید کرد و افزود: در کنار علم باید تعهد داشته باشید چرا که در آینده فارغ التحصیلی را به کار خواهند گمارد که هم علم داشته باشد و هم تعهد به کار داشته باشد.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵