امضای تفاهم نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و دانشگاه صنعتی قوچان

۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۰ کد : ۳۴۸۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۰
با دعوت دفتر ارتباط با صنعت و حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان، دکترنصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به اتفاق هیئت همراه با اعضای هیئت علمی این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.
امضای تفاهم نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و دانشگاه صنعتی قوچان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترعبدالحسین صدرنیا معاون اداری و مالی و عضو هیئت علمی گروه مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی قوچان به نمایندگی از اعضای هیئت رئیسه ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و حاضرین درجلسه به اختصار به معرفی دانشگاه پرداخت.

درادامه دکترحسن کریمی از پژوهشگران جوان مطرح نانو در سطح کشور و جهان گزارشی از توسعه زیر ساخت‌های آزمایشگاهی انجام شده در سالیان اخیر و روند رو به رشد فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیئت علمی ارائه کرد.

سپس دکترضرغام در سخنانی مسئولیت اصلی صندوق را حمایت از پژوهشگران و فناوران در زمینه تولید علم و فناوری در کشور برشمرد و عنوان داشت: متاسفانه میزان حمایت‌های مالی از بنیادهای علمی کشور در مقایسه با سایر هزینه‌ها در سطح مناسبی قرار ندارد که البته در اغلب کشورهای جهان به همین گونه است.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با بیان اینکه آموزش و پژوهش از هم تاثیر می‌پذیرند رسیدن به رشد و شکوفائی ملی را منوط به انجام آموزش‌های آکادمیک و دانشگاهی همسو با نیازهای جامعه برشمرد.

وی انعقاد قرارداد با بنیادهای علمی سایر کشورهای جهان در راستای همکاری‌های بین المللی و حمایت ویژه از تحقیقات میان رشته‌ای را به عنوان سیاست‌های جدید این صندوق برشمرد و افزود: به منظور ایجاد همکاری‌های مشترک با دانشگاه صنعتی قوچان رزومه اعضای هیئت علمی این دانشگاه به بانک رزومه هیئت علمی صندوق اضافه خواهد شد.

در پایان این نشست تفاهم نامه‌ای میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و دانشگاه صنعتی قوچان به امضای طرفین رسید.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: صنعتی قوچان