نخستین کنگره بین المللی گل محمدی دردانشگاه کاشان برگزارمی شود

۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۹ کد : ۳۴۸۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۸
دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان از برگزاری کنگره بین المللی گل محمدی و دومین همایش اسانس ایران در این دانشگاه خبر داد.
نخستین کنگره بین المللی گل محمدی دردانشگاه کاشان برگزارمی شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترزراعت شهرستان کاشان را به عنوان قطب صنایع فرآوری گلاب، اسانس و عرقیات گیاهی دانست و گفت: شهرستان کاشان ظرفیت تولید بیش از ۵۰ هزار تن گلاب و بیش از ۶۰ هزار تن عرقیات گیاهی در سال را دارد که برگزاری این کنگره تخصصی تآثیر به سزایی در رونق این محصول در سطح منطقه ای، کشوری و بین المللی خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به اینکه اسانس با ارزش ترین محصول گل محمدی است، افزود: به عنوان مقدمه ای بر کنگره، دومین همایش اسانس ایران نیز با هدف برقراری ارتباط های علمی و پژوهشی با مراکز علمی-پژوهشی و صنعتی فعال در زمینه های مختلف گیاهان اسانس دار برگزارخواهد شد، همانگونه که نخستین همایش اسانس ایران نیز در اردیبهشت ماه ۹۵ در دانشگاه کاشان برگزار شده است.

رئیس دانشگاه کاشان برنامه ریزی برای بهره گیری مؤثر از ظرفیت ها، تجربه ها و پژوهش های بین المللی و ملی، تبیین، ترویج، نهادینه سازی و اصلاح نگرش جامعه نسبت به گیاهان اسانس دار را از دیگر هدف های برگزاری این همایش بیان کرد و گفت: محورهای همایش در راستای حل مشکلات صنایع و فعالان حوزه اسانس و عرقیات گیاهی خواهد بود.

این همایش با همکاری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران در نیمه دوم اردیبهشت ماه ۹۷ در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان واقع در شهر قمصر برگزارخواهد شد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: کاشان