رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلیدهای اساسی در اشتغال‌زایی جوانان تحصیل کرده است

۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۰ کد : ۳۴۸۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۷
دکترمحمدجواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با اشاره به افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در کشور گفت: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلیدهای اساسی در اشتغال‌زایی جوانان تحصیل کرده است.
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلیدهای اساسی در اشتغال‌زایی جوانان تحصیل کرده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر آروین که در آیین استقبال از دانشجویان نوورود دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته سخن می گفت به تشریح وضعیت دانشگاه های کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون پرداخت.

وی به گسترش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دهه دوم و سوم انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه نیاز کشور به نیروی متخصص و کارآمد در دانشگاه های کشور تامین می شود.

وی در عین حال از گسترش بی رویه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال های گذشته انتقاد و تصریح کرد: وقتی رشد کمی دانشگاه از یک حد خارج شود قطعاً به آموزش لطمه زیادی خواهد زد و با فارغ التحصیلان بیکار مواجه می شویم.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با استقبال از اصلاح سیاست ها در وزارت علوم، تحقیقات و فنناوری تاکید کرد: در سال های اخیر، رشد کمی دانشگاه ها متوقف شده است و دانشگاه ها در مسیر رشد کیفی گام برمی دارند.

وی با بیان اینکه امروز با بحران بیکاری فارغ التحصیلان روبرو هستیم اذعان کرد: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلید های اساسی در رفع بحران بیکاری و اشتغال زایی جوانان تحصیل‌کرده است.

دکترآروین گفت: در شرایط کنونی دانشگاه‌ها باید به سمت رشد و توسعه کیفی حرکت کنند و دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با توجه به امکانات زیربنایی آموزشی، پژوهشی و اداری به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا در زمینه ارتقای کیفیت پیشتاز است.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته نسبت استاد به دانشجو دراین دانشگاه را یک به پنج اعلام کرد که در کمتر دانشگاهی این نسبت وجود دارد.

دکترآروین در پایان سخنان خود با تبریک به دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته خطاب به دانشجویان گفت: از فرصت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه و استادان مجرب بهترین بهره را ببرید تا به ارتقای علمی دانشگاه و کشور کمک کنید.

آیین استقبال از دانشجویان نو ورود دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در سالن ۳۰۰ نفری مرکز همایش های دانشگاه دانشجویان برگزارشد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته