آیین آغازسال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تفرش برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۶ کد : ۳۴۸۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۴
آیین آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تفرش به همت مدیریت فرهنگی واجتماعی دانشگاه تفرش درمجموعه فرهنگی پروفسور حسابی شهرستان تفرش و با شرکت دانشجویان و مسئولان برگزار شد.
آیین آغازسال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تفرش برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترحمیدرضا صبا رئیس دانشگاه تفرش دراین آیین ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان جدیدالورود گفت: دوران دانشجویی دوران تاثیر گذار در زندگی افراد و ورود به دانشگاه، تمرینی مناسب برای ورود به عرصه های علم و دانش اندوزی و بستری مناسب برای تمرین مسئولیت پذیری برای ورود به جامعه برای ایفای مسئولیت های مهم در زندگی افراد است.

وی با بیان اینکه دانشجویان با ورود به دانشگاه آماده ورود به فصل نوینی از زندگی خود می شوند، افزود: اولین رسالت دانشجویان اهمیت قائل شدن به مبحث آموزش و توجه به دیگر فعالیت‌های فرهنگی واجتماعی و ورزشی در کنار فعالیت های آموزشی است.

دکترصبا ادامه داد: محیط دانشگاه تفرش محیطی مناسب برای پژوهش و آموزش است که با وجود شرایط فعلی کشور و انبوه از فارغ التحصیلان جویای کار، دانشجویانی که از توانمندی و قابلیت های علمی برخوردار می باشند از شانس بیشتری برای کسب شغل برخوردار می باشند.

رئیس دانشگاه تفرش تصریح کرد: جامعه دانشگاهی تفرش اعم از استادان و کارمندان محیطی آرام برای فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشجویان فراهم کرده اند تا دانشجویان با برنامه ریزی لازم، حداکثر بهره مندی را از این محیط برای کسب قله های علم و فناوری داشته باشند.

حجت الاسلام سیدمهدی قاضی زاده سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه تفرش نیز دراین آیین گفت: رسالت دانشجویان در دوران تحصیل داشتن تحرک علمی و اعتقادی در فراگیری علوم، ایده پردازی، تفکر و تعقل به منظور کسب خروجی موفقیت آمیز از دانشگاه محل تحصیل خود است.

دکتراسماعیل نظری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تفرش نیز دراین آیین ضمن معرفی واحدهای مختلف معاونت آموزشی برای دانشجویان گفت: گذراندن موفقیت آمیز دوران دانشجویی درحوزه آموزشی مستلزم تعامل با مدیران گروه و فراگیری آیین نامه های آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تفرش یکی از دانشگاه های موفق کشور در قبولی آزمون کارشناسی ارشد است، افزود: حفظ این موقعیت ممتازدانشگاه تفرش در گرو بهتر درس خواندن دانشجویان و تلاش علمی آنان است.

دکترمحمد حبیبی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تفرش نیز دراین آیین ضمن معرفی تمامی واحدهای معاونت دانشجویی وفرهنگی گفت: امروز رسالت دانشجویان جهاد علمی برای توسعه و پیشرفت کشور در منطقه و جهان است و هرگونه تلاش و تقبل زحمتی در این راه قطعاً مأجور و مورد رضایت خداوند متعال می باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه تفرش در محیطی آرام برای پژوهش و در نزدیکی شهرهای بزرگ از جمله تهران و اراک واقع شده است، افزود: این شهرستان مهد پدران علمی کشور است و اینک رسالت ما تلاش برای ارتقای موقعیت علمی دانشگاه تفرش و به موازات آن شهرستان تفرش در کشور می باشد.

دکترحبیبی با تاکید براین که مهم ترین راه پیشرفت شهرستان، گسترش کمی وکیفی دانشگاه های آن می باشد از مسئولان شهرستان تقاضا کرد تا همچون گذشته از حمایت های مادی و معنوی خود، دانشگاه را مستفیذ کنند.

پخش کلیپ، موسیقی آیینی و اجرای تئاتر از مهم ترین برنامه های جانبی این مراسم بود.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: تفرش