افتتاح نخستین کرسی علمی در دانشگاه کاشان

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۳ کد : ۳۴۸۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۸۴
نخستین کرسی علمی به همت مهندس علی سعیدی  با حضور معاون وزیرعلوم در دانشگاه کاشان افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، صاحب کرسی علمی دانشگاه کاشان هدف از ایجاد این کرسی را کمک به ارتقای علم...
نخستین کرسی علمی به همت مهندس علی سعیدی  با حضور معاون وزیرعلوم در دانشگاه کاشان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، صاحب کرسی علمی دانشگاه کاشان هدف از ایجاد این کرسی را کمک به ارتقای علم و پژوهش و حمایت از تحقیقات علمی و بین المللی بیان کرد و گفت: از آنجا که پژوهش، موتور محرکه توسعه علمی است باید سعی کرد تا با  مردمی کردن فعالیت های علمی، پژوهش ها کاربردی شود.
مهندس علی سعیدی بر ایجاد مراکز پژوهشی تاکید کرد و اظهار داشت: اگر 100 مرکز پژوهشی درست در کشور داشته باشیم کشور متحول می شود.
وی خاطر نشان کرد: در ایجاد مراکز پژوهشی باید نیازهای مردم مورد توجه قرار گیرد و مشکلاتشان مرتفع و فضایی  هم برای نخبگان فراهم شود.
وی نخستین گام برای ارتقای پژوهش را، دادن فرصت به استادان و صاحبان تجربه عنوان  کرد و افزود: با ایجاد این کرسی ها مدیرانی در بخش پژوهش وارد می شوند که می توانند پژوهشگاه ها را حرکت دهند و از پژوهش هایی که فقط به دنبال این هستند که حقوق بگیرند جدا می شوند.
مهندس سعیدی خاطر نشان کرد:  دومین  اقدام نیز برای پژوهشگاه ها این است که نخبگان را از طریق پژوهش بورسیه کنند.
مؤسس بنیاد نخبگان سعیدی، انعقاد قراردادهایی بین  دانشگاه و  صنعت  را از دیگر راهکارها برای تحول پژوهش بیان کرد و افزود: اگر این  موارد نهادینه شود در ظرف سه سال کشور متحول می شود.
در پایان این مراسم قرارداد تأسیس کرسی علمی مهندس سعیدی میان دانشگاه کاشان به نمایندگی دکتر عباس زراعت به عنوان رئیس دانشگاه، مهندس علی سعیدی به عنوان  صاحب کرسی منعقد و به امضا رسید.
 تدریس در رشته فیزیک، راه اندازی پژوهشکده نجوم، تأسیس و اداره اندیشگاه کاشان، برپایی حداقل سه اندیشگان در طول مدت قرارداد و سایر امور محوله از موضوع این کرسی علمی است.
گفتنی است مهندس علی سعیدی تا کنون دانشکده حقوق و بنیاد نخبگان سعیدی را نیز در دانشگاه کاشان به هزینه خودتاسیس کرده است.